Chcesz zachować wspomnienia z Walentynek na dłużej? Koniecznie dowiedz się jak suszyć kwiaty

Kwiaty na Walentynki to uroczy i bardzo popularny prezent. Niestety ma również to do siebie, że nie jest zbyt trwały. Znamy jednak sposób, który pozwoli ci zachować bukiet przez dłuższy czas. Wystarczy odpowiednio je przygotować. Dowiedz się, jak suszyć kwiaty, żeby nie straciły koloru

Bukiet to wspaniały prezent. Niestety cieszy oczy dość krótki czas. Możesz jednak przedłużyć jego żywotność. Oprócz zastosowania sposobów, aby kwiaty przetrwały dłużej w wazonie, możesz je też zasuszyć. Podpowiemy ci, w jaki sposób możesz to zrobić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Jak suszyć kwiaty do ramki? Zastosuj starą dobrą zielarską metodę

Jedną z lepszych i popularnych metod, jest tak zwana metoda zielarska. W tym sposobie, kwiaty suszy się do góry nogami. Wystarczy przyczepić w wysokim miejscu kwiaty łodygami i zostawić do wyschnięcia. Oprócz tego, że rośliny powinny ładnie zaschnąć w naturalnym kształcie, to mogą też nadać pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Pamiętaj jednak, aby w pokoju, w którym wiszą kwiaty, było ciepło i nie za jasno, aby zachować ładny kolor kwiatów.

 

Jak suszyć kwiaty w książce? To również dość znana i lubiana metoda

Jeśli wolisz, aby kwiaty, które suszysz, stały się płaskie, możesz wypróbować metodę zielnikową. To nic innego jak suszenie roślin w książkach. Papier wchłonie wilgoć kwiatów, a one same pięknie zaschną między stronami. Możesz wykorzystać je później na przykład do stworzenia zakładki. 

 

Suszenie kwiatów lakierem do włosów. To możliwe, jednak trzeba się spieszyć

Jeśli chcesz suszyć kwiaty tą metodą, musisz się pospieszyć. Starszy bukiet nie będzie się do niej nadawać. Podążaj za tymi krokami: 

  1. Najpierw oczyść kwiaty: Jeśli nie chcesz suszyć którejś części kwiatów, to moment, aby je wyciąć. Wszelkie kolce czy niepożądane liście powinny zostać usunięte,
  2. Weź sznurek i zwiąż łodygi: To moment, w którym przez chwilę będziesz suszyć kwiaty metodą zielarską. Zwiąż łodygi i podwieś w ciepłym i ciemnym miejscu, 
  3. Kiedy przeschną, spryskaj je lakierem: Kiedy kwiaty lekko przeschną, zdejmij je i spryskaj lakierem do włosów. Uważaj, aby nie przesadzić z ilością. 
Więcej o: