Koniec ze współdzieleniem kont na Netflixie - co tak naprawdę oznaczają wprowadzane zmiany?

Znana prawie każdej osobie ogromna platforma służąca do oglądania seriali i filmów, czyli Netflix ma wprowadzić pewne zmiany. Już od 2022 roku mówi się o tym, że zmiany w regulaminie Netflixa mają być mocno kontrowersyjne. Co oznaczają w rzeczywistości i czy jest się czego obawiać?

Netflix to gigant wśród platform, które oferują również oglądanie filmów i seriali. Od lat użytkownicy korzystają z serwisu w taki sposób, że współdzielą konto, aby po prostu zaoszczędzić pieniądze. Właśnie dlatego, Netflix ogłosił pewne zmiany. Czego dotyczą?

Zobacz wideo Netflix szokuje kontynuacją "Różowych lat 70.". "Różowe lata 90." im dorównają? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Koniec współdzieleniem kont na Netflixie. Zmiany w regulaminie

Koniec udostępniania haseł do konta na Netlfixie — takie informacje dochodziły do nas już w 2022 roku. Jak możemy wyczytać na stronie The Wall Street Journal, gigantyczna firma odkładała tę zmianę od kilku lat. Informatycy i badacze firmy wykonali w 2019 roku badania i stwierdzili, że problemem pochłaniającym subskrypcje jest współdzielenie kont. W 2020 roku zaczęła się pandemia, więc liczba subskrybentów wzrosła i Netflix odłożył tę sprawę. Aktualnie firma wróciła do tematu.

Netflix — zmiany zajdą w regulaminie? Oto czego można się spodziewać

Zmniejszenie się ilości widzów i subskrybentów na platformie sprawiło, że firma Netflix musiała podjąć pewne kroki, które ograniczą współdzielenie kont. 

Konto Netflix można współdzielić z osobami mieszkającymi w jednym gospodarstwie domowym (z osobami, które mieszkają w tej samej lokalizacji, co właściciel konta). Aby korzystać z serwisu Netflix, osoby spoza Twojego gospodarstwa domowego muszą założyć własne konto.

Czytamy w zakładce centrum pomocy na stronie Netlifix

Więcej o: