Genialny sposób na wygodny i szybki sen. Wystarczy, że założysz to przed spaniem

Sen to bardzo ważna część naszego dnia, jeśli nie jesteśmy wyspani, to później zazwyczaj nie mamy humoru. Podczas snu nasze ciało przechodzi w stan regeneracji, więc warto zadbać o to, aby było on jak najwygodniejszy i przyjemny. Co zrobić, aby sen był wygodny i szybki?

Sen to często jedna z najbardziej wyczekiwanych czynności po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Niestety wiele osób ma problemy z zasypianiem i przez długie godziny leżą, patrząc się w sufit. Jednak my znamy sposób, aby sen był nareszcie wygodny i przyjemny. Co zrobić, aby szybko zasnąć?

Zobacz wideo Miewa paraliże senne i stany lękowe. Wie też, czym zajada się Friz i kto jest "hot". Hania Puchalska zagrała w Koło Plotka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marzysz o szybkim i przyjemnym śnie? Wypróbuj ten sposób

Masz kłopoty z zaśnięciem? Codziennie wieczorem w łóżku liczysz barany i wszystko na nic? Mamy sposób na ten problem! Wystarczy, że przed pójściem spać do swojego piżamowego looku dodasz skarpetki jako wykończenie stylizacji. Założone skarpetki na noc poprawiają przepływ krwi i zmniejszają temperaturę ciała. Skarpetki na stopach do spania sprawiają, że organizm czuje, że jest to czas do spania. Właśnie dlatego osoby, które chodzą spać w skarpetkach, szybciej zasypiają. 

Czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? Przestrzegaj tych zasad

Wiele osób słysząc o spaniu w skarpetkach, dziwi się, ponieważ coś takiego kojarzy się m.in. z chorobami stóp. Jak się okazuje, spanie w skarpetkach jest jak najbardziej zdrowe, jeśli jest przeprowadzane w higieniczny sposób. Skarpetki, w których śpisz jedną noc, powinny po śnie wylądować w koszu na pranie. Spanie w brudnych skarpetkach może powodować powstawanie grzybicy stóp i innych chorób. Pamiętaj również, aby do spania wybierać skarpetki, które nie będą za ciasne. Najlepiej spać w luźnych, nieuciskających skarpetkach z naturalnych materiałów. Skarpetki z materiałów syntetycznych będą zatrzymywały pot przy skórze, co jest niehigieniczne.

Więcej o: