Makijażowa rewolucja. Jak wykonać make-up całej twarzy przy pomocy łyżki i widelca

Jak zrobić makijaż widelcem i łyżką? Setki kobiet zakochały się w tej sztuczce do makijażu. Użytkownicy mediów społecznościowych nigdy nie przestają nas zadziwiać. Szczególnie w kontekście wynajdywania nowych metod makijażu. Zobacz, jak nakładać makijaż sztućcami.

Makijażowe triki zawsze są tematem, który budzi wielkie zainteresowanie. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ zawsze szukamy sposobów na ułatwienie sobie życia. Zazwyczaj są one nie tylko proste do wykonania i tanie, ale też nie pochłaniają dużej ilości czasu i znacznie ułatwiają życie. Ja można wykorzystać do makijażu widelec? 

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trik z widelcem. Sztuciec do makijażu

Pewna zagraniczna influencerka @bodminzaid podzieliła się na Instagramie ze swoimi obserwatorami niecodziennym sposobem na makijaż. Nagrała ona krótki filmik, który pokazuje, jak wykonuje ona makijaż za pomocą widelca. Okazuje się, że ten niepozorny sztuciec, ma więcej zastosowań niż wykorzystywanie go do jedzenia. Ułatwia on namalowanie brwi, zrobienie równiej kreski eyelinerem czy konturowanie nosa.

 

Makijażowy widelec. Instrukcja krok po kroku

Swój makijaż influencerka zaczyna od malowania brwi. Dzięki widelcowi jest ona w stanie równo obrysować ich kształt. Jedyne co trzeba zrobić to przyłożyć sztuciec do dolnej Lini włosków i wzdłuż niego prowadzić prostą kreskę. Na koniec malujemy i wyczesujemy brwi. Następnie możemy przejść dalej, dzięki widelcowi będziemy mogli stworzyć idealną kreskę na oku. Ustawiamy sztuciec pod kątem i zaczynając od zewnętrznego kącika, odrysowujemy eyelinerem równą kreskę. Na koniec influencerka zajmuje się konturowaniem nosa. Najpierw przykłada do niego sztuciec. Następnie w dwie boczne luki między zębami widelca nakładamy pędzelkiem ciemny cień i rozcieramy palcem dla bardziej naturalnego efektu.

Łyżka na makijaż. Też się da! Zobacz, czy warto

Łyżka również się sprawdzi jako pomoc w namalowaniu idealnej kreski na powiece. Jeśli nie mamy zalotki, możemy również użyć łyżki. Wystarczy trzymać ja poziomo, umieszczając rzęsy między zaokrąglona krawędzią łyżki a palcem i delikatnie wywijać do góry. Pomoże nam też w uniknięciu odciśniętego tuszu na powiece. Wystarczy przyłożyć łyżkę do górnej powieki tak, by we wgłębieniu znalazła się wypukłość oka i malować!

Więcej o: