Popijasz kawę podczas jedzenia posiłku? Popełniasz ogromny błąd. Sprawdź czym to grozi

Czy kawa jest zdrowa? W końcu to właśnie dzięki niej mamy siłę do działania przez cały dzień. Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach lepiej z niej zrezygnować - szczególnie jeśli mamy w zwyczaju sięgać po kofeinę podczas spożywania posiłku.

Kawę pijemy o różnych porach dnia, a niektóre osoby nie rezygnują z niej nawet wieczorem. Mimo wszystko znaczna większość raczy się nią o poranku, często podczas spożywania śniadania - tylko czy to na pewno zdrowe? Dowiedz się, jakie konsekwencje niesie za sobą picie kawy podczas jedzenia.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Picie kawy o poranku. Czy na pewno jest zdrowe? 

Kawa nazywana jest przez niektóre osoby "napojem Bogów". To właśnie ona ratuje nas w wielu sytuacjach, gdy np. nie wyspaliśmy się, a mamy ważne spotkanie z szefem. Dzięki kawie możemy łatwiej i szybciej się skupić. Jak twierdzi portal ofeminin.pl, regularne picie kawy może obniżać ryzyko zachorowania na demencję i choroby Alzheimera. Kawa może również opóźniać procesy starzenia się, jak i uchronić przed zawałem. Oczywiście, jak wszystko, napój ten posiada także wady, więc w niektórych sytuacjach lepiej z niego zrezygnować. Jakich? 

Kiedy kawa jest szkodliwa? Czasami lepiej z niej zrezygnować

Według naukowców nawet najwięksi kawosze powinni zrezygnować z popijania kawy podczas spożywania posiłku. Dlaczego? Ze względu na obecną w niej kofeinę i kwas chlorogenowy, które mogą wpływać na gorsze wchłanianie się żelaza z przyjmowanych pokarmów. Jeśli zatem często zauważasz u siebie bóle głowy, zmęczenie, kołatanie serca czy osłabienie, to właśnie kawa może być przyczyną takiego samopoczucia.

Więcej o: