"Europejskie Malediwy" najgorętszym kierunkiem wakacji 2023? Blisko, pięknie i przede wszystkim tanio

Zima powoli dobiega końca i na horyzoncie zaczynają się już formować plany i marzenia o wakacjach 2023. Niestety stale rosnąca inflacja i podwyżka cen może przekreślić nasze plany i skłonić w stronę oszczędności. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na pewne europejskie państwo.

Albania, która zyskała sobie u niektórych osób nazwę "europejskie Malediwy" ma wszystko, czego można by chcieć od wakacyjnego kierunku. Piękne plaże, wyjątkowe atrakcje i nieodkryte tereny. Jedna z użytkowniczek na Twitterze napisała, że będzie rekomendowała Albanię jako najlepszy kraj na wakacje. Wspomniała przy tym o bardzo niskich cenach.

Zobacz wideo Pożary pustoszą góry na terenie Kosowa

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Albania, czy warto? Europejska rajska kraina

Ludzie, którzy odwiedzili Albanię, nie hamują się w wyrażaniu swojego zachwytu. Internauci nie mogą się nachwalić tego pięknego kraju. Wspominają o pięknych piaszczystych plażach na południu kraju. Rozpływają się nad tym, że jest tam wyjątkowo tanio, bezpiecznie, smacznie i zawsze chce się wracać. Nie powinno to dziwić. Albania jest pełna niespodzianek. Sąsiaduje ona z Czarnogórą i Grecją, a słynie przede wszystkim z rajskich, szerokich plaż z wodą w kolorze intensywnego błękitu. To właśnie dlatego zyskała miano "europejskich Malediwów". Turystów przyciąga jednakowo pogodalatem zawsze są upalne dni oraz rozwijająca się infrastruktura.

 

Malediwy tylko taniej. Pięknie i budżetowo

Do odwiedzenia tego kraju podczas tegorocznego urlopu, skłaniają nie tylko piękne plaże i widoki, ale również dość niskie ceny, na przykład za podróż samolotem. Lot do Tirany, stolicy Albanii można złapać w wielu polskich miastach. Lot, Ryanair czy Wizz Air mają bardzo ciekawe oferty. Jeśli ktoś wie, jak kontrolować ceny lotów, może znaleźć lot w dwie strony w szczycie sezonu za około 500 złotych. Poza sezonem lot nie powinien przekroczyć 400 złotych w dwie strony. Ceny noclegów również nie mają sobie nic do zarzucenia. Portale noclegowe mają gigantyczną ofertę z różnymi cenami pokoi. Za większość ośrodków w lipcu 2023 w Albanii zapłacimy od 120 do 250 złotych.

Co mówią internauci? Recenzje

Wakacje w Albanii to  fantastyczne plaże i krystaliczna woda! Plaże, przyroda, jedzenie i bardzo gościnny ludzie to rzeczy, które przyciągają do tego kraju :)
W Albanii tak pięknie.
Jeśli chcecie wyjechać na budżetowe wakacje - Albania to naprawdę dobry kierunek. Pięknie, smacznie i ludzie baaaardzo mili dla turystów
Więcej o: