Jak wyczyścić piekarnik? Wystarczy tylko jedna sztuka! Błyskawicznie usuwa tłuszcz i przypalenia

Jak domyć przypalony piekarnik? Jeśli chcesz znaleźć sposób na zaschnięty tłuszcz i brud, przychodzimy z pomocą. Wystarczy jeden produkt, który zazwyczaj ma inne zastosowanie! Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie piekarnika bez używania drogich środków.

Czyszczenie piekarnika z zabrudzeń nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak należy to zrobić raz na jakiś czas. Jeśli twój piekarnik jest bardzo mocno zabrudzony, a przypalenia zaczynają się dymić przy jego używaniu, warto wypróbować domowe sposoby, które potrafią zdziałać cuda! Poznaj nasze triki i ciesz się czystym piekarnikiem. 

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik kostką do zmywarki? Genialny trik domowy

Z pewnością niewielu osobom przyszłoby na myśl, że tabletka do zmywarki może posłużyć jako element czyszczący piekarnika. Jeśli twój piekarnik jest mocno ubrudzony i ma zaschnięte plamy, warto wypróbować sposobu z tabletką do zmywarki. Uszykuj sobie naczynie żaroodporne lub patelnię, a piekarnik nagrzej na około 100 stopni Celsjusza. Tabletkę w naczyniu zalej wodą i włóż do nagrzanego piekarnika. Pozostaw całość na około 2 godziny, aby sposób mógł zadziałać. Po tym czasie wyjmij naczynie z piekarnika i za pomocą wilgotnej gąbki spróbuj usunąć zaschnięty burd.

Ta pasta to trik na szybkie czyszczenie piekarnika domowym sposobem

Na brudny piekarnik świetnie sprawdzi się domowy sposób, który jest alternatywą na używanie środków chemicznych. Oczywiście mowa tu o paście z sody oczyszczonej i octu, która świetnie poradzi sobie z lepką i tłustą warstwą brudu. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą 1 łyżkę sody oczyszczonej, 1 łyżkę octu oraz 1 łyżkę wody, a następnie nałożysz pastę na zabrudzone miejsca i pozostawisz na kilka godzin. Po kilku godzinach wyszoruj piekarnik gąbeczką.

Czyszczenie piekarnika z pomocą... przyprawy. Użyj tej przyprawy

Do czyszczenia piekarnika warto również użyć soli kuchennej. Wystarczy, że na dno piekarnika, tam, gdzie występują przypalone zabrudzenia, wysypiesz odrobinę soli, a piekarnik nagrzejesz do 100 stopni Celsjusza. Sól w piekarniku trzymaj do momentu, aż ta zbrązowieje. Gdy tak się stanie, wyłącz piekarnik, a gdy ostygnie, dokładnie wyczyść wnętrze piekarnika wilgotną ściereczką.

Więcej o: