Jak wyczyścić piekarnik? Wystarczy tylko jedna sztuka! Błyskawicznie usuwa tłuszcz i przypalenia

Jak domyć przypalony piekarnik? Jeśli chcesz znaleźć sposób na zaschnięty tłuszcz i brud, przychodzimy z pomocą. Wystarczy jeden produkt, który zazwyczaj ma inne zastosowanie! Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie piekarnika bez używania drogich środków.

Czyszczenie piekarnika z zabrudzeń nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak należy to zrobić raz na jakiś czas. Jeśli twój piekarnik jest bardzo mocno zabrudzony, a przypalenia zaczynają się dymić przy jego używaniu, warto wypróbować domowe sposoby, które potrafią zdziałać cuda! Poznaj nasze triki i ciesz się czystym piekarnikiem. 

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik kostką do zmywarki? Genialny trik domowy

Z pewnością niewielu osobom przyszłoby na myśl, że tabletka do zmywarki może posłużyć jako element czyszczący piekarnika. Jeśli twój piekarnik jest mocno ubrudzony i ma zaschnięte plamy, warto wypróbować sposobu z tabletką do zmywarki. Uszykuj sobie naczynie żaroodporne lub patelnię, a piekarnik nagrzej na około 100 stopni Celsjusza. Tabletkę w naczyniu zalej wodą i włóż do nagrzanego piekarnika. Pozostaw całość na około 2 godziny, aby sposób mógł zadziałać. Po tym czasie wyjmij naczynie z piekarnika i za pomocą wilgotnej gąbki spróbuj usunąć zaschnięty burd.

* Що Росія готує на 24 лютого? "Хочуть показати, що є ще порох"

Ta pasta to trik na szybkie czyszczenie piekarnika domowym sposobem

Na brudny piekarnik świetnie sprawdzi się domowy sposób, który jest alternatywą na używanie środków chemicznych. Oczywiście mowa tu o paście z sody oczyszczonej i octu, która świetnie poradzi sobie z lepką i tłustą warstwą brudu. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą 1 łyżkę sody oczyszczonej, 1 łyżkę octu oraz 1 łyżkę wody, a następnie nałożysz pastę na zabrudzone miejsca i pozostawisz na kilka godzin. Po kilku godzinach wyszoruj piekarnik gąbeczką.

Doskonały sposób na czyste kafelki w łazience i kuchni. Sięgnij po ten produkt, a będą jak nowe Jak wyczyścić kafelki z tłuszczu? Wrzuć ją do wody i zamocz szmatkę!

Czyszczenie piekarnika z pomocą... przyprawy. Użyj tej przyprawy

Do czyszczenia piekarnika warto również użyć soli kuchennej. Wystarczy, że na dno piekarnika, tam, gdzie występują przypalone zabrudzenia, wysypiesz odrobinę soli, a piekarnik nagrzejesz do 100 stopni Celsjusza. Sól w piekarniku trzymaj do momentu, aż ta zbrązowieje. Gdy tak się stanie, wyłącz piekarnik, a gdy ostygnie, dokładnie wyczyść wnętrze piekarnika wilgotną ściereczką.

Więcej o: