Ten lubiany owoc działa lepiej niż pułapka na szczury! Wystarczy ćwiartka, żeby przegonić gryzonie

Jak pozbyć się gryzoni? Szczury mogą być powodem wielu kosztownych usterek, a nawet stanowić zagrożenie dla człowieka. Na szczęście nie będzie ci potrzebna trutka! Jest humanitarny sposób na szczury, znacznie lepszy od pułapki. Oto co wystarczy zrobić.

Szczury to dość powszechny problem, który potrafi spędzać sen z powiek. Gryzonie pchają się do domów, czy garaży w poszukiwaniu zarówno jedzenia, jak i schronienia przed mrozem. Niestety zanieczyszczają przy tym żywność oraz przenoszą różnego rodzaju choroby. Jak z nimi walczyć? Zastosuj jeden z domowych trików, a znów będziesz spać spokojnie. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się szczurów? Ten sposób jest lepszy niż pułapka na szczury

Skutecznym i bezpiecznym sposobem na usunięcie szczurów z domu jest cytryna! Szczury, jak inne gryzonie mają mocno wyczulony zmysł węchu, przez co intensywny zapach tego owocu je drażni. Co należy zrobić? Pokrój cytrynę w ćwiartki i połóż w pobliżu miejsc, gdzie buszują szczury. Aby całkowicie się zabezpieczyć, rozłóż je także obok każdej szczeliny, za pomocą której gryzonie mogą dostawać się do środka. Jeżeli posiadasz piwnicę, garaż lub spiżarnię, tam również umieść owoc, gdyż są to wyjątkowo lubiane miejsca przez te szkodniki. 

Kijów w czasie wojny / zdjęcie ilustracyjne Nad Kijowem zestrzelono sześć tajemniczych balonów. O co chodzi?

Jak wytępić gryzonie? Humanitarne sposoby lepsze niż pułapka na szczury

Poza cytryną szczury nie tolerują także innych zapachów. m.in. niektórych ziół i przypraw. Te szkodniki są szczególnie wrażliwe na woń: 

  • wilczomleczu,
  • rumianki,
  • dzikiej mięty,
  • korony cesarskiej,
  • pieprzu cayenne.

Zioła możesz rozłożyć w domu w ten sam sposób jak cytrynę! Aby nie robić dużego bałaganu, warto umieścić je na lekko wilgotnym waciku lub ręczniku papierowym. To naprawdę działa!

Te ulgi podatkowe 2023 pozwolą seniorom sporo zaoszczędzić. Niewiele osób o nich pamięta Najkorzystniejsze ulgi i zniżki dla seniorów. Tutaj zaoszczędzą najwięcej

Patent na inwazję szczurów. Dlaczego szczury lgną do domów?

W okresie zimowym szczury pchają się do domów, uciekając przed mrozem oraz szukając pożywienia. Najchętniej wybierają zacienione i wilgotne miejsca, dlatego warto regularnie przeprowadzać kontrolę piwnic, garaży, czy spiżarni. Ważne jest także, żeby zadbać o swoje zapasy żywnościowe. Powinny być one dobrze zabezpieczone i szczelnie zamknięte, a po otwarciu, umieszczone w pojemniku, który będzie trudnodostępny dla gryzoni. 

Więcej o: