Jak pielęgnować zielistkę? Weź ją do domu, a zaoszczędzisz pieniądze! Ma wyjątkowe właściwości

Zielistka Sternberga to roślina często hodowana w domu. Kwiat jest bardzo łatwy w uprawie, dlatego sprawdzi się również dla nowicjuszy. Dlaczego warto posiadać zielistkę Sternberga w domu? Jak poprawnie dbać o zielistkę?

Jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych, czyli zielistka Sternberga. Hodowcy kwiatów chwalą sobie tę roślinę za łatwość w uprawie oraz za jej niesamowite właściwości. Zielistka często wybierana jest jako trawa ozdobna do biur czy restauracji. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na zielistkę oraz jak o nią dbać.

Zobacz wideo Miniszklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o zielistkę, aby nie zmarniała? Pielęgnacja rośliny

Zielistka kwiat domowy, który słynie m.in. ze swojej niewymagającej uprawy. Oczywiście nie można pozostawić rośliny samej sobie i warto wiedzieć ja dbać o zielistkę, aby mogła zdrowo i bujnie rosnąć. Kwiat preferuje jasne pomieszczenia, a najlepiej postawić go na wschodnim parapecie, gdzie nie będzie narażony na poparzenia promieniami słonecznymi. Najlepsza temperatura dla zielistki to od 18 do 20 stopni Celsjusza. Ważną kwestią przy uprawie zielistki jest zapewnienie jej odpowiedniego podłoża, czyli wilgotnego, żyznego i co ważne przepuszczalnego. Do podlewania rośliny używaj miękkiej wody, a przed podlaniem upewnij się, że wierzch podłoża jest faktycznie wysuszony.

Zielistek Sternberga — dlaczego warto ją posiadać?

Zielistka Sternberg to roślina, którą warto posiadać w domu m.in. ze względu na jej niesamowite właściwości oczyszczania powietrza. Roślina potrafi wyłapywać kurz i oczyszczać powietrze ze szkodliwych substancji. Dodatkowo jest ona również świetnym nawilżaczem powietrza, więc nie musisz kupować drogiego urządzenia, wystarczy kwiat, który będzie ozdabiał cudownie parapet w pokoju. Wiele osób zastanawia się również, czy zielistka jest odpowiednim kwiatem dla zwierząt, więc odpowiadamy — tak! Zielistka to roślina bezpieczna dla psów i kotów, więc spokojnie możesz ją kupić bez obawy o zdrowie pupili.

Więcej o: