Zakończyły się licytacje WOŚP. Które były najdroższe? Rekordowa aukcja to ponad 300 tys. złotych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 31. Jednym ze sposobów wsparcia zbiórki były licytacje na portalu Allegro. Wśród najdroższych aukcji znalazły się samochody, gitara, rakieta tenisowa i spotkania ze znanymi osobami. Jakie kwoty dokładnie zasiliły konto Orkiestry?

W 2023 WOŚP zbierał pieniądze na walkę z sepsą. Jurek Owsiak poinformował na oficjalnej stronie, że kwota deklarowana tegorocznego finału to 154 mln 606 tys. 764 zł. Natomiast kwota zadeklarowana samych licytacji to 30 mln 280 tys. 901 zł. Zestawienie najdroższych aukcji opublikował portal Onet.pl.

Zobacz wideo Pierwszy finał WOŚP we wspomnieniach Agaty Młynarskiej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koszulka Lewandowskiego, zabytkowy opel i gitara. Najniższe kwoty w rankingu to ponad 80 tys. zł

Na 10. pozycji znalazła się aukcja, na którą Robert Lewandowski przekazał swoją koszulkę z autografem, w której wraz ze swoją drużyną FB Barceloną zdobył Superpuchar Hiszpanii. Aukcja zakończyła się kwotą 80 tys. 600 zł. Pozycja 9. to opel manata A z 1975 przekazany przez Centrum TMT Moto Group Świdnica. Cena auta to 82 tys. 98 zł. Na 8. miejscu uplasowała się gitara Szymona Chwalisza z portretami gości Pol’and’Rock Festivalu 2022 i ich autografami. Ostateczna cena wyjątkowego instrumentu to 90 tys. 100 zł.

Kolejne samochody i spotkanie z Lewandowską. Przekraczamy próg 100 tys. zł

Miejsce 7. to BMW e30 M3 DTM Sport Evo 2.5 Show Car (replica) od Bartłomieja Ostaszewskiego wylicytowane za 90 tys. 600 zł. Na 6. pozycji znalazł się obraz olejny, który namalował Tomasz Alen Kopera. Dzieło z dedykacją od artysty zostało wylicytowane za 91 tys. 400 zł. Pierwszą piątkę rankingu otwierają dwie aukcje. Pierwsza z nich to mercedes CLK A208 od Auto Partner SA, MaXgear, Quaro i dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka. Druga zaś to udział w obozie sportowym Camp by Ann w Dojo Stara Wieś z Anną Lewandowską. Cena obu aukcji to 130 tys. 100 zł.

Jakie aukcje znalazły się na podium rankingu? Te kwoty niewątpliwie robią wrażenie

3. miejsce rankingu zajęła licytacja wystawiona przez Igę Świątek. Tenisistka zaoferowała podwójne zaproszenie na jej mecz na Roland Garros 2023, osobiste spotkanie oraz rakietę, którą wygrała Roland Garros i US Open 2022. Aukcja osiągnęła kwotę 300 tys. 300 zł. Na 2. miejscu znalazł się Donald Tusk, który w ramach aukcji zaoferował wspólny spacer i obiad w Gdańsku. Za spotkanie z byłym premierem i książkę z dedykacją ostatecznie zapłacono 301 tys. 100 tys. 1. miejsce rankingu natomiast zdobyli Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, którzy w ramach tegorocznej licytacji zapraszali na wspólny wyjazd dla dwóch osób w pewne magiczne miejsce w Europie. Aukcja ta została wygrana kwotą 302 tys. 200 zł.

Więcej o: