To najpopularniejsza polska atrakcja tej zimy! Turyści spędzają tu nawet 4 godziny w kolejce do kas

Gdzie na ferie 2023? Polscy turyści najchętniej wybierają Zakopane. Niestety, ferie zimowe mijają szybko, a więc nie warto tracić czasu - tymbardziej, jeśli chodzi o stanie w kolejkach. Gdzie zimą są największe tłumy i jakie miejsce na urlop zimą jest w tym roku najbardziej oblegane?

Do Zakopanego każdego roku zjeżdżają się tłumy turystów w okresie ferii. Można tu nie tylko jeździć na nartach, ale też przejść się po Krupówkach czy wjechać na szczyt górski i podziwiać widoki. Szczególną popularnością cieszy się Kasprowy Wierch. Problem polega na tym, że aby się na niego dostać, trzeba odczekać...aż 4 godziny! Sprawdź, jak uniknąć kolejek na Kasprowy Wierch, by cieszyć się z atrakcji.

Zobacz wideo Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ferie zimowe 2023. To miejsce jest popularne od lat!

Atrakcje na Kasprowym Wierchu znajdują się już u podnóża góry. Są tu liczne sklepy z pamiątkami i restauracje. Na szczyt wjeżdża się kolejką górską, z której można podziwiać piękne widoki. Podróż wagonikiem z pewnością będzie niezapomniana, szczególnie dla najmłodszych. Na miejscu można się posilić w najwyżej położonej restauracji w Polsce lub odwiedzić wysokogórskie obserwatorium meteorologiczne.

Russia Ukraine War Rosja zaatakuje 24 lutego. Ukraińscy eksperci o możliwych scenariusza. "Wciąż mają proch"

Czy jest w tym roku duża kolejka na Kasprowy Wierch?

Choć Kasprowy Wierch jest przygotowany na turystów i zachęca ich wieloma atrakcjami, to duża popularność ma jeden ogromny minus. Jak podaje portal turystyka.wp.pl kolejka do kas bywa tak długa, że w czwartek 16 lutego niektórzy stali nawet przez 4 godziny! Ponadto do dolnej stacji kolejki, znajdującej się w Kuźnicach nie można aktualnie dojechać własnym samochodem z powodu trwającego tam remontu. Alternatywą jest spacer przez około 2 kilometry lub wjazd busem, który często jest przepełniony i może się zdarzyć, że konieczne będzie czekanie na kolejny odjazd.

Dolina Chochołowska w Tatrach. W tym roku krokusy przysypał śnieg. Dolina Chochołowska jak "zimowa kraina czarów". Przyciąga turystów

Jak uniknąć kolejki na Kasprowy Wierch? Kup bilety wcześniej

Długie kolejki do kas biletowych są spowodowane tym, że wiele osób nie wie o możliwości zakupu biletu przez internet lub w biletomacie. W ten sposób zaoszczędzimy sobie czasu na staniu w kolejce i skierujemy się prosto do stacji. Warto jednak pamiętać, aby przy zakupie przez internet przyjść na miejsce około 20 minut wcześniej. Standardowa cena biletu na wjazd i zjazd to 129 zł. Ceny mogą się jednak nieco różnić w zależności od czasu. Bilet należy kupić na konkretną godzinę i za zwiedzanie w godzinach 8.00-9.30 zapłacimy kilka złotych mniej.

Więcej o: