Kalendarz ogrodnika luty 2023. Co robić w domu i ogrodzie? Sprawdzone rady ogrodników

Kalendarz ogrodnika podpowie ci, co możesz aktualnie robić w ogrodzie. Okazuje się, że zajęć jest całkiem sporo, więc na pewno nie będziesz się nudzić. Jeśli masz ochotę zabrać się do pracy, podpowiemy ci, co najlepiej zrobić już teraz. Koniecznie dowiedz się więcej.

Ogrodnictwo to wspaniałe zajęcie. Nic dziwnego, że tak wiele osób uwielbia ten rodzaj hobby. Tym bardziej że można się tym zajmować cały rok. Jeśli zastanawiasz się, co można zrobić w ogrodzie w lutym, spieszymy z podpowiedzią. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Kalendarz ogrodnika co kiedy sadzić. Te warzywa posadź pod koniec miesiąca

Kalendarz biodynamiczny podpowiada ogrodnikom co najlepiej robić w ogrodzie w danym miesiącu. Ustalane jest to na podstawie faz księżyca. Warto więc się z nim zapoznać. W tym miesiącu najlepszym wyborem do siania będą warzywa:

  • rzodkiewka,
  • sałata,
  • koper,
  • rukola,
  • cebula,
  • szczypiorek

Okres, który będzie najlepszy na sadzenie to końcówka lutego. Rozpocznij prace od 27 lutego. Jednak w ty miesiącu, kilka dni nie będzie nadawać się do prac ogrodowych. 

Kalendarz księżycowy ogrodnika podpowie ci, kiedy lepiej wstrzymać się od prac. W te dni nie rób nic w ogrodzie

Kalendarz biodynamiczny podpowiada także, kiedy najlepiej wstrzymać się od prac ogrodowych. Od 19 do 21 lutego, najlepiej się powstrzymać. Fazy księżyca nie będą wtedy sprzyjać twoim roślinom

Kalendarz biodynamiczny podpowiada także, aby poświęcić uwagę drzewkom owocowym. Wykonaj odpowiednie opryski

W dni owocowe najlepiej poświęcić chwilę drzewkom i krzewom owocowym. Opryskaj je odpowiednimi specyfikami antygrzybicznymi. Morele i brzoskwinie wymagają trochę więcej uwagi. Pamiętaj, aby zrobić to, kiedy będzie sucho i ciepło. Chłód może zaszkodzić roślinom w trakcie takiego zabiegu. 

Więcej o: