Jak pozbyć się nornic z ogrodu? Ten oprysk z popularnego napoju sprawi, że przestaną hasać po posesji

Domowe sposoby na nornice sprawią, że szybko pozbędziesz się tych gryzoni z ogrodu, nie robią im krzywdy. Jednym ze sprawdzonych trików na humanitarne usunięcie nornic z posesji jest sięgnięcie po oprysk, który z powodzeniem przygotujemy samodzielnie w domu.

Nornice, choć są niewielkimi gryzoniami, mogą wyrządzić w naszym ogrodzie niemałe szkody. Jeśli chcesz się ich pozbyć w humanitarny sposób, to mamy dla ciebie kilka sprawdzonych trików.  

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak pozbyć się nornic z ogrodu? Wystarczy, że poczują ten zapach a będą uciekać w popłochu

Doskonałym sposobem na usunięcie nornic z posesji jest sięgnięcie po popularny napój, czyli kawę. Co więcej, ten trik nie tylko sprawi, że gryzonie znikną, ale też odżywi nasze rośliny. Jak przygotować domowy odstraszacz? Wystarczy wymieszać ostudzona kawę z wodą w proporcji 1:4 i spryskać nią rośliny. Dzięki temu nornice opuszczą ogród w mgnieniu oka.  

Skuteczny sposób na nornice. Dzięki temu uciekną w kilka chwil 

Nornice nie lubią także zapachu cynamonu. Dlatego, aby pozbyć się tych gryzoni, należy wsypać tę przyprawę do ich norek. Jeśli nie masz pod ręką cynamonu, możesz włożyć do nory także ząbek czosnku. Doskonałym sposobem na to, aby nornice nie pojawiły się w naszym ogrodzie, jest posadzenie niektórych roślin. Te gryzonie nie przepadają za zamachem mięty, gorczycy, bazylii, czarnego bzu oraz czarnej porzeczki. 

Domowy sposób na pozbycie się nornic. Te gryzonie nie znoszą hałasu 

Jeśli nornice biegają po twojej posesji, to ich harce możesz ukrócić dzięki tej sprawdzonej i taniej metodzie. Wystarczy, że weźmiesz puste butelki lub puszki i nałożysz je na kijki, które bijesz w ziemię. Wówczas wiatr będzie nimi poruszać, a one zaczną wydawać dźwięki, odbijając się o patyk lub pręt.  To powinno skutecznie odstraszyć nornice od naszego ogrodu lub działki. Ten trik jest zależny od wiatru, więc nie zawsze zadziała, możesz jednak zaopatrzyć się w odstraszacz dźwiękowy, który jest bezpieczny i humanitarny. 

Więcej o: