Jak się pozbyć ptasich odchodów? Ten trik sprawi, że śmierdzący problem szybko zniknie!

Niektórzy wierzą, że kiedy ptak zostawi na nich białą niespodziankę, spotka ich szczęście. Jednak zamiast spełnionych przesądów mamy w większości przypadków brzydkie i trudne do usunięcia białe plamy na samochodzie i parapetach. Jak domowym sposobem pozbyć się ptasich odchodów?

Według senników ptasie odchody mają pozytywne znacznie, jednak w realnym życiu oznaczają tylko wydatek i sporo sprzątania. Niestety miastowe życie niesie ze sobą ciągłe wystawienie na sąsiedztwo ptaków. Lgną one do dużych skupisk ludzi, a swoją obecność zaznaczają szpecącymi balkony, parapety i karoserie odchodami. Jak się ich pozbyć? 

Zobacz wideo Co sowy mogą robić w nocy? Mamy podejrzenie, że... tańczą!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na zaschnięte odchody? Kwaśne rzeczy się przydadzą

Na rynku można znaleźć przeznaczone specjalnie do tego detergenty, niestety zazwyczaj kosztują one bardzo dużo. W czasach pędzącej inflacji szukamy oszczędności, gdzie tylko się da, jest to tylko zbędny wydatek.  lepiej zastosować domowe sposoby. Przydadzą się nam gumowe rękawiczki, a nawet maseczka. Po pierwsze należy zamieść zaschniętą warstwę. Następnie musimy sięgnąć po substancje o kwaśnym pHkwasek cytrynowy rozpuszczony  w odzie, ocet czy sok z cytryny.  Polewamy zabrudzenia i czekamy kilkanaście minut. Rozpuszczone zabrudzenia zbieramy ręcznikiem papierowym.

Jak usunąć ptasie odchody z samochodu? Inna taktyka

Przy tych zanieczyszczeniach na samochodach czy innych lakierowanych przedmiotach, musimy obrać nieco inny sposób. Po pierwsze najważniejszy jest czas naszej reakcji. Im szybciej, tym lepiej. Wciąż możemy użyć środków wymienionych wcześniej, jednak nie powinniśmy wylewać ich bezpośrednio na zabrudzenia. Powinniśmy zmywać je przy pomocy miękkiej ściereczki lub ręcznika papierowego. Lekko zamaczamy je w (rozwodnionych) produktach i przecieramy, ale nie szorujemy.

Jak zapobiegać osiadaniu ptaków? Kilka sposobów

  • Kolce na ptaki. Uniemożliwiają one osiadanie im na balustradach i parapetach. Nie są one ostre i nie ranią ptaków
  • Siatka na balkon. Jej montaż jest o tyle lepszy, że chroni cały balkon przed ptakami. Nie wygląda najpiękniej, ale jest bardzo funkcjonalna.
  • Płyty CD, wiatraczki i foliowe woreczki. Są to tańsze odstraszacze. Odpychają ptaki, wytwarzanym przez siebie hałasem i odbijanym światłem.
Więcej o: