Laminacja brwi w domu? Ten produkt kosztuje tylko kilka złotych, a daje efekt jak z salonu!

Laminacja brwi to popularny zabieg, który ma na celu poprawę i utrwalenie kształtu włosków. Przeważnie wykonujemy go w salonach kosmetycznych, ale nie jest to żadna reguła. Wyjaśniamy, jak zrobić laminację brwi w domu tak, aby efekt był równie zachwycający!

W makijażu bardzo ważnym elementem jest stylizacja brwi. Ich kształt może wiele zmienić w naszym wyglądzie. Codzienna pielęgnacja bywa długotrwała, dlatego wiele kobiet decyduje się na laminację. Zabieg ten polega na wyprostowaniu i podniesieniu włosków, dzięki czemu będą się lepiej układać. Choć zwykle wykonuje się to w salonie kosmetycznym, laminację można zrobić także samodzielnie, w domu. A jaki będzie efekt? Równie spektakularny!

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Laminacja brwi w domu. Instrukcja krok po kroku

Do samodzielnej laminacji nie będą ci potrzebne specjalne sprzęty kosmetyczne. Wystarczy, że masz żelatynę, oliwę z oliwek i garnek. Zanim przystąpisz do zabiegu, sprawdź, czy w okolicach brwi nie masz drobnych ran. Nie wykonuj laminacji również wtedy, gdy twoja skóra twarzy jest przesuszona, cierpisz na atopowe zapalenie skóry lub masz alergię. Aby przeprowadzić zabieg, postępuj zgodnie z instrukcją:

  1. Do garnka włóż 15 g żelatyny oraz 500 ml wody i podgrzewaj całość przez kilka minut aż do zmieszania składników.
  2. Gdy całość się zagotuje, zdejmij garnek z ognia i poczekaj, aż mieszanka ostygnie. Na koniec dodaj kilka kropli oliwy z oliwek.
  3. Wyczyść i wyczesz brwi szczoteczką.
  4. Małym pędzelkiem nałóż mieszankę na brwi, jednocześnie nadając im kształt. Odczekaj godzinę, a po tym czasie delikatnie przetrzyj i ponownie wyczesz brwi.

I gotowe! Po tak przeprowadzonym zabiegu twoje brwi będą wyglądać, jak po wizycie w salonie kosmetycznym.

Laminacja brwi. Jak pielęgnować włoski po zabiegu?

Jeśli chcesz, aby efekt trzymał się przez długi czas,  pamiętaj o tym, by nie namaczać brwi przez około 12 godzin po zabiegu. Po wykonaniu laminacji włoski będą bardziej podatne na przesuszenie. Z tego powodu trzeba pamiętać o ich regularnej pielęgnacji i nawilżaniu. W jaki sposób? Wystarczy, że posmarujesz brwi niewielką ilością oliwy z oliwek. Możesz to zrobić palcem lub szczoteczką, przeczesując włoski kilkukrotnie.

Więcej o: