Jak wyczyścić pralkę? Ten domowy sposób sprawi, że będzie jak nowa. Wystarczy sięgnąć po tani produkt

Jak wyczyścić pralkę ze szlamu? Te domowe sposoby mogę ci pomóc w pozbyciu się uporczywych zabrudzeń. Pralka to urządzenie, które czyści brudne tkaniny, a część zanieczyszczeń na niej pozostaje, jednak bez trudu się ich pozbędziemy dzięki tym trikom. Wyjaśniamy, jak utrzymać pralkę w czystości.

Pralka to urządzenie, które stale współpracują z wodą, więc nic dziwnego, że pojawiają się w niej zabrudzenia, pleśń czy kamień. Jak wyczyścić pralkę? W jaki sposób możesz szybko usunąć zabrudzenia z pralki? Poznaj domowe sposoby na czyszczenie pralki.

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić pralkę? Wlej szklankę tego produktu

Czyszczenie pralki można przeprowadzić za pomocą produktów, które prawdopodobnie masz w kuchennej szafce. Oczywiście mowa o jedynym i niezawodnym occie! Wystarczy, że do komory na proszek wlejesz szklankę octu i włączysz pustą pralkę na 90 stopni Celsjusza. Ocet usunie bakterie, jak i zalegający kamień. Szmatką namoczoną w occie możesz przetrzeć również drzwiczki od pralki czy gumowe elementy. W taki sam sposób możesz wyczyścić pralkę za pomocą sody oczyszczonej. Do komory na proszek wsyp 3/4 szklanki produktu i włącz pranie na 90 stopni Celsjusza.

Jak usunąć zabrudzenia z pralki? Stwórz pastę z tych produktów

Jeśli pralka jest bardzo mocno zabrudzona, warto stworzyć domową pastę z octu i sody oczyszczonej. Do miseczki wlewamy 10 łyżek octu i dodajemy sodę, tak aby powstała papka. Na mocno zabrudzone miejsca nakładamy zrobioną pastę i czekamy kilka godzin. Następnie przy pomocy szmatki lub szczoteczki pocieramy brudne miejsca. Na koniec wycieramy pralkę do sucha. 

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki. Ten trik jest niezawodny

Tak, pralkę możesz z powodzeniem wyczyścić również tabletką do zmywarki! Wystarczy, że dwie tabletki włożysz do bębna i włączysz pustą pralkę na wysoką temperaturę. W ten sposób pralka zostanie odświeżona, a po osadzie z kamienia nie będzie śladu! Warto sięgnąć po miękkie tabletki do zmywarki.

Więcej o: