Opryszczka na wardze? Mamy na nią sposób! Zastosuj ten trik, a zniknie na drugi dzień

Sposób na opryszczkę w 1 dzień? Zastanawiasz się jak pozbyć się opryszczki szybko i bez problemu? Wiele osób w okresie zimowym ma problem z nawracającą opryszczką. Poznaj niezawodne triki, dzięki którym zwalczysz wykwit w kilka chwil. Zdradzamy domowe sposoby na opryszczkę.

Opryszczka to problem, który potrafi sprawić sporo bólu. Właśnie dlatego tak wiele osób poszukuje sprawdzonych sposobów na opryszczkę, które zadziałają natychmiast. Tak się składa, że znamy trik, który pomoże w walce z opryszczką. 

Zobacz wideo Joanna Opozda opowiedziała o problemach ze zdrowiem po ciąży i zaapelowała do fanek

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak walczyć z opryszczką? Poznaj przyczyny powstawania opryszczki

Opryszczka występuje zazwyczaj w okolicy ust, a powoduje ją wirus typu pierwszego HSV-1. Bolesne zmiany na ustach mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, dlatego warto wiedzieć, jak zwalczyć opryszczkę, a jeszcze wcześniej należy dowiedzieć się, czym jest ona spowodowana. Powody powstawania opryszczki to m.in.:

  • palenie papierosów.
  • osłabienie i oziębienie organizmu.
  • nieodpowiednia dieta.
  • brak witamin, a szczególnie witamin z grupy B.
  • infekcje górnych dróg oddechowych.

Jak szybko pozbyć się opryszczki? Zastoju ten prosty triki

Opryszczka na wardze spotykana jest stosunkowo często w okresie zimowym u osób zarażonych wirusem HSV-1. Jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się opryszczki w kilka chwil, warto zastosować domowe sposoby, które pomogą w walce z tym problemem. Jednym ze sposobów na opryszczkę jest nałożenie na nią pasty z fluorem, która zasusza ranę i zaburza w ten sposób działanie wirusa. Drugim równie dobrym trikiem na opryszczkę jest użycie melisy. Na początek zaparz torebki z melisą w kubeczku i odczekaj, aż wystygną. Następnie torebki z ziołami melisy przyłóż w miejsce występowania opryszczki na kilka minut. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem tych sposobów skonsultować się ze specjalistą, aby upewnić się, że triki te będą dla ciebie odpowiednie. 

Więcej o: