Kwiat śniedek - uprawa. Jak go podlewać i nawozić? Zastosuj te banalne triki, a pięknie rozkwitnie

Kwiaty doniczkowe to popularne ozdoby w naszych domach. Jednym z oryginalniejszych okazów jest kwiat śniedek. Zyskuje on coraz większą sławę wśród początkujących ogrodników, ze względu na proste zasady uprawy. Można hodować go zarówno w mieszkaniu, jak i w ogrodzie. Sprawdź, co zrobić, by pięknie zakwitł.

Śniedek cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pielęgnować tę roślinę, aby zakwitła, warto zwrócić uwagę na kilka naszych wskazówek. Sprawdź, jak dbać o śniedka, aby cieszył oczy pięknym wyglądem.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Śniadek kwiat doniczkowy. Możesz uprawiać go w wielu miejscach. Jak to robić?

Śniedek to roślina cebulowa, która należy do rodziny szparagowatych, a jej ogólna budowa jest nieco podobna do hiacyntów. Jest to kwiat, który z powodzeniem można uprawiać zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Należy jednak pamiętać, że jeśli planujesz posadzić śniedka na zewnątrz, najlepiej zrobić to w połowie maja, co pozwoli na zakwitnięcie rośliny na lato. Jeśli jednak chcesz, aby kwitł on już wcześniej, możesz na początek zasadzić go w doniczce w domu, a potem, gdy roślina podrośnie, przesadzić ją na zewnątrz. Dzięki uniwersalnej uprawie śniedek staje się coraz bardziej popularny.

Kwiat śniedek uprawa, pielęgnacja i podlewanie. O tym musisz pamiętać

Śniedek to kwiat, który nie należy do trudnych w uprawie, jednak jak każda roślina ma swoje wymagania. Przede wszystkim nie toleruje zbyt wilgotnego podłoża, dlatego ważne jest, aby nie przelać rośliny. Gleba powinna być dobrej jakości i przepuszczalna. Najlepiej będzie podlewać kwiat raz na tydzień, jeśli gleba w doniczce będzie sucha. Śniedek preferuje zarówno cieniste, jak i słoneczne miejsca, dlatego nie ma większego problemu ze znalezieniem dla niego odpowiedniego stanowiska.

Co zrobić, aby śniedek pięknie zakwitł? Wypróbuj ten banalny trik

Aby zapewnić powtórne kwitnięcie rośliny, należy zastosować pewien prosty trik. Po przekwitnięciu kwiatostanu musimy ściąć cały pęd kwiatowy. Następnie, kiedy liście rośliny zaschną, doniczkę przenosimy w chłodne miejsce i ograniczamy podlewanie. Śniedek, podobnie jak większość roślin cebulowych jest wieloletni i potrzebuje okresu spoczynku. Niestety niewiele osób o tym wie i myśląc, że kwiat marnieje, zwyczajnie go wyrzucają. Gdy spoczynek minie i nadejdzie jesień, roślinę przenosimy w cieplejsze miejsce. Około lutego śniedek powinien zakwitnąć ponownie.

Więcej o: