To jedno z najdziwniejszych jezior na świecie. Jest zupełnie różowe i przyciąga tysiące influencerów

Niesamowite i wyjątkowe zjawisko można podziwiać w Australii. Tamtejsze jezioro przybiera różowy kolor. Przyciąga wielu turystów i influencerów. Co kryje się za jego wyjątkowym różowym kolorem? Okazuje się, że jest to naturalne zjawisko. Sprawdź, skąd bierze się bajkowa barwa.

Na świecie jest wiele jezior, które mają niecodzienny kolor. Nawet w Polsce można znaleźć wody o nietypowym kolorze. Jedno z nich jest w Łagowie i ma ciekawy, turkusowy kolor. Jednak nie da się ukryć, że różowe jezioro to dopiero jest widowisko. Do tego zbiornika wodnego w Australii udaje się mnóstwo turystów i w sumie trudno im się dziwić. Co jest przyczyną takiego koloru wody? To naturalne zjawisko!

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Różowe jezioro w Australii. Gdzie można je zobaczyć?

Niezwykłe jezioro o intensywnie różowej barwie można podziwiać w Australii, a konkretnie na wyspie Middle na wybrzeżu zachodnim Australii. To właśnie tam znajduje się jezioro Hillier, które przyciąga tłumy turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ różowy kolor zbiornika wodnego jest zdecydowanie niecodziennym widokiem. Zwłaszcza że leży obok Oceanu Spokojnego, więc z góry kontrast pomiędzy różowym a normalnym kolorem wody.

Dlaczego jezioro Hillier w Australii jest różowe? To naturalne zjawisko

Kiedyś barwa zbiornika wodnego była zagadką i nikt nie potrafił jej wyjaśnić. Teraz jednak naukowcy podają, że prawdopodobnie ma to związek z obecnością mikroalgi Dunaliella salina, więc różowy kolor jeziora w Australii nie ma związki z działalnością człowieka. Jest to w pełni naturalne zjawisko. Składa się na nie również wysokie stężenie soli. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie jeziora:

Reakcja pomiędzy solą a wodorowęglanem sodu, który znajduje się w wodzie, również może to powodować.
 

Różowe jezioro. Czy można się kąpać?

Sprawa nie jest taka prosta. Jezioro nie jest w pełni dostępne dla turystów. Można je podziwiać, najlepiej z góry. Jak podaje strona jeziora:

Pływanie w wodzie jeziora jest bezpieczne i przyjemne, ale niemożliwe dla zwykłych turystów, ponieważ jezioro nie może być odwiedzane.

Więc turyści mogą podziwiać jezioro tylko z odległości.

Więcej o: