Rekord na najwęższą talię na świecie. Kobieta od 35 lat nosi gorset praktycznie 24 godziny na dobę

Cathie Jung mierzy dokładnie 172 centymetry wzrostu, a jej talia ma 38 centymetrów. W obwodzie nie w promieniu. Ta niesamowicie wąska talia została uzyskana dzięki codziennemu noszeniu gorsetów w ciągu kilkudziesięciu lat. Jej przygoda z gorsetami i zmniejszaniem talii zaczęła się w 1959 roku.

Cathie Jung już od lat darzy wielkim zainteresowaniem kreacje i gorsety z epoki wiktoriańskiej. Za namową męża zaczęła nosić sznurowane, jak i usztywniane gorsety. Teraz są one nieodłącznym elementem jej codziennej rutyny. Pozwoliło jej to na uzyskanie niesamowicie wąskiej talii. Mierzy ona jedyne 38 centymetrów. 

Zobacz wideo Maja Hyży lubi swoje ciało, choć planuje operacje: Biust jest kilka pięter niżej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Początek historii. Gorset na malutką talię

Za namową swojego męża, Boba, Cathie kupiła swój pierwszy gorset w 1959 roku. Założyła go po raz pierwszy na swój ślub. Później ten element garderoby na stałe zagościł w jej szafie, jednak wyłącznie ze względów estetycznych. Za ekstremalne zwężanie talii wzięła się dopiero w 1985 roku, kiedy wydała na świat już 3 dzieci. Mąż zachęcał ją do noszenia gorsetu, ale sama Cathie również była pod wrażeniem efektów, jakie można dzięki niemu osiągać. Dzieci nie były fanami pasji rodziców do tego stopnie, że jedna z córek zerwała z nimi kontakt.

 

Jak to wygląda? Trening talii

Trening talii to nie tylko regularne noszenie gorsetu, ale również noszenie specjalnego pasa zwężającego. W 1985 roku ubrana, w specjalnie szyte akcesorium, Cathie Jung, miała w talii około 56 centymetrów. Po sześciu miesiącach udało się jej zmniejszyć ten obwód o kolejne 2,5 centymetra. Kobieta przez większość dnia i nocy nosi gorset, zdejmuje go na około godzinę dziennie, na czas kąpieli lub, kiedy noszenie go byłoby niewygodne. Na dzisiaj jej talia bez gorsetu mierzy 53 centymetry, gdy zaczynała w latach 80., obwód wynosił 66,4 centymetra. Teraz gorset pozwala jej zmniejszyć obwód do 38 centymetrów.

 

Najwęższa talia świata. Rekord w księdze Guinnessa

Zwężanie talii w tak wielkim stopniu niestety niesie za sobą poważne modyfikacje w ciele. Wnętrzności ulegają przesunięciu, tak samo, jak uciskane sztywną garderobą żebra. Cathie twierdzi, że nie mieli w planach modyfikacji ciała, gdy zaczynali. Planowali po prostu zwęzić jej talie. Twierdzi, że dziś czułaby się niekomfortowo bez gorsetu, ponieważ nawet nie ma ubrań, które mogłaby bez niego nosić. Cathie Jung w 2023 roku skończy 86 lat i od 1999 roku należy do niej tytuł posiadaczki najwęższej talii świata według rekordów Guinnessa

.

Więcej o: