Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Nasącz tym wacik, a błyskawicznie pozbędziesz się osadu z kamienia

Jak usunąć osad z kamienia na kabinie prysznicowej? Niestety to niezwykle uporczywy i powszechny problem. Jak się go pozbyć bez mozolnego szorowania? Wystarczy sięgnąć po jeden produkt, który zapewne znajdziesz w kuchni. Wypróbuj ten trik i ciesz się przejrzystymi szybami bez smug na dłużej.

Usuwanie kamiennego osadu i innych zabrudzeń z kabiny prysznicowej potrafi być katorżniczą pracą. Często nawet najdroższe sklepowe preparaty nie gwarantują oczekiwanych efektów. Jak walczyć z tym powracającym problemem? Okazuje się, że istnieje kilka sposobów, które w mig poradzą sobie z nieestetycznie wyglądającymi smugami. Wyjaśniamy, co powinieneś zrobić. 

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej. Użyj płynu do zmywarki

Jeżeli masz zmywarkę, zapewne znajdziesz w swojej kuchni płyn do nabłyszczania naczyń. Weź butelkę z atomizerem i wlej do niej nabłyszczacz, następnie spryskaj nim brudne szyby kabiny prysznicowej. Odczekaj kilka minut i wytrzyj detergent wilgotną szmatką - najlepiej przesuwając ją z góry na dół. Na koniec przetrzyj szyby ręcznikiem papierowym i po sprawie! Nabłyszczacz idealnie sprawdzi się także do czyszczenia chromowanych baterii łazienkowych i kuchennych. 

Nie masz w domu płynu nabłyszczającego? Możesz wykorzystać zwykły płyn do mycia naczyń, on także świetnie sprawdzi się w walce z uciążliwym osadem. Wlej do miski ciepłą wodę i dolej do niej płyn do mycia naczyń. W powstałej mieszance namocz ścierkę i dokładnie umyj kabinę prysznicową. Spłucz wszystko letnią wodą, a na koniec wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym. 

Jak łatwo wyczyścić kabinę prysznicową? Wystarczy produkt z kuchni

Domowy preparat na bazie octu z pewnością ułatwi ci sprawę. Wystarczą ci zaledwie stare ścierki i ocet z szafki kuchennej. Co dokładnie musisz zrobić? 

  1. Potnij ścierki na dość cienkie paski. 
  2. Wlej ocet do miski i namocz w nim kawałki materiału.
  3. Przyłóż je w miejscach największych zacieków.
  4. Pozostaw ścierki na godzinę, sprawdzając co jakiś czas, czy wciąż znajdują się w wyznaczonym miejscu. 
  5. Po tym czasie zdejmij je i umyj całą powierzchnię miękką gąbką.
  6. Spłucz całą kabinę letnią wodą. 

Jeżeli nie posiadasz starych szmatek, które możesz wykorzystać do sprzątania, nasącz octem zwykłe waciki. 

Więcej o: