Jak usunąć kamień w łazience? Spryskaj go tym popularnym produktem! Zadziała w ciągu kilku minut

Kamień pod prysznicem? Według niektórych sprzątanie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych czynności, a największą zmorą w tym przypadku wydaje się zaległy osad z kamienia. Mamy jednak pewien trik, który może raz na zawsze zmienić wasze podejście do nawet tych najbardziej zakamienionych przestrzeni. Jest prosty i skuteczny!

Twarda woda z dużą ilością wapnia i magnezu sprawia, że czasami na słuchawce od prysznica lub szybach widnieje osad z kamienia, który nie wygląda za estetycznie. Ten niechciany lokator łazienek potrafi  nawet zatkać dopływ wody! Właśnie dlatego należy regularnie czyścić nawet te najbardziej wymagające przestrzenie w łazience. Poznaj domowe sposoby na usunięcie kamienia.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamień w łazience. Te domowe sposoby pozbędą się go raz na zawsze

Osad z kamienia w łazience możesz spróbować usunąć za pomocą domowych sposobów - kupno drogich detergentów nie jest konieczne! Pierwszym trikiem jest wymieszanie ze sobą wody z octem w proporcjach 1:1. Taką mieszanką umyjesz powierzchnie z osadem w mgnieniu oka. Jeśli nie lubisz zapachu octu, zamiast niego możesz użyć soku z cytryny.

Gruby kamień w muszli klozetowej. Problem rozwiąże popularny napój

W przypadku tego typu zabrudzeń w toalecie warto spróbować wlania do niej szklanki Coca-Coli, a następnie czyszczenia szczotką. Jeśli natomiast twoja słuchawka prysznicowa jest zakamieniona, warto zamoczyć ją w przygotowanym roztworze wody i octu i odczekać kilka godzin. Następnie za pomocą małych szczoteczek międzyzębowych spróbuj wyczyścić otwory.

Osad z kamienia? Stwórz domową pastę

Do czyszczenia powierzchni pokrytych osadem z kamienia świetnie nada się domowa pasta zrobiona za pomocą sody oczyszczonej i wody. Produkty wymieszaj w proporcjach 3:1 i wetrzyj w miejsca, w których znajduje się osad. Następnie odczekaj dwie godziny, a potem zmyj wszystko wodą i wytrzyj do sucha. Ten sposób świetnie sprawdzi się do czyszczenia płytek w łazience, prysznica czy baterii w zlewie.

Więcej o: