Kosztuje mniej niż 3 zł, a działa jak laminacja na włosy za 300 zł! Masz ten produkt w swojej kuchni

Laminacja włosów to popularny zabieg, który u fryzjera potrafi kosztować krocie. Jak za grosze uzyskać efekt prostych, lśniących i zdrowych włosów? Okazuje się, że jest to banalnie proste! Na czym polega domowe laminowanie włosów? Wystarczy kupić jeden produkt, który działa cuda!

Codzienne układanie fryzury to dla wielu prawdziwa zmora. Sprawdzonym ratunkiem jest laminacja włosów. Jak wykonać ten zabieg w warunkach domowych? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest laminacja i jak działa na włosy? To warto wiedzieć

Laminacja służy odżywieniu i wygładzeniu włosów. Ten zabieg pozwala na pokrycie pasm odpowiednim preparatem i wystawieniem go na działanie ciepła. Dzięki temu włosy są prawidłowo zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Pasma na długo pozostają lśniące, zdrowe, wygładzone i łatwo się układają. Co więcej, dobrze wykonana laminacja sprawia, że włosy wydają się grubsze, a fryzura znacznie gęstsza. Chcesz spróbować wykonać zabieg samodzielnie? Nic w tym trudnego!

Domowa laminacja włosów. Użyj żelatyny spożywczej 

W profesjonalnych salonach fryzjerskich do laminacji włosów najczęściej wykorzystywana jest kreatyna, natomiast w warunkach domowych można zastąpić ją żelatyną. Zawarty w niej kolagen zadziała podobnie - zamknie łuski i zbuduje odpowiednią warstwę ochroną. Żelatyna w sklepie kosztuje zaledwie 3 złote, a zabieg laminacji włosów w salonie fryzjerskim to nawet kilkaset złotych.

Jak zrobić laminowanie włosów w domu? Wykonaj wszystkie te kroki 

Laminację mogą wykonywać zarówno panie z kręconymi, jak i prostymi włosami. Zabieg żelatyną nadaje się do każdego rodzaju pasm. Oto dokładna instrukcja, tego, co należy zrobić: 

  1. Umyj dokładnie włosy i skórę głowy mocnym szamponem, potocznie zwanym rypaczem. 
  2. Dokładnie wypłucz włosy i osusz ręcznikiem.
  3. Zagotuj wodę w czajniku, wsyp do szklanki jedną łyżkę żelatyny i dolej 3 łyżki gorącej wody. 
  4. Dokładnie wymieszaj, tak aby żelatyna całkowicie się rozpuściła.
  5. Do powstałej masy dodaj łyżkę maski lub odżywki do włosów. 
  6. Rozprowadź mieszankę na włosach, wcierając ją porządnie w każde pasmo.
  7. Owiń włosy folią lub nałóż na nie czepek, a następnie zawiń głowę ręcznikiem. 
  8. Po 30 - 40 minutach zmyj preparat ciepłą wodą. 

Laminację najlepiej powtarzać co 2-3 tygodnie. Jeżeli zastosujesz się do wszystkich zasad, to efekt może cię naprawdę zaskoczyć!

Więcej o: