Mech na ścianie to nowy hit! Koniecznie dowiedz się jak to wykonać. Nadaj wnętrzom leśnego akcentu

Wiele osób uwielbia ozdabiać swoje wnętrza roślinami. Te doniczkowe, najczęściej goszczą w mieszkaniach. Jednak ostatnim hitem stał się mech na ścianie! Intrygująca kompozycja nadaje wnętrzu prawdziwie leśnego klimatu. Jeśli lubisz takie akcenty, koniecznie dowiedz się więcej.

Wiele osób uwielbia klimat lasu i atmosferę, która w nim panuje. Ostatni hit sprawia, że możesz ją mieć u siebie w mieszkaniu. Mech na ścianie podbija coraz więcej serc. Jeśli ty również chcesz mieć w domu leśny akcent, koniecznie dowiedz się więcej. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Doda przerażona inflacją! Podnieśli jej czynsz za mieszkanie

Jaki rodzaj mchu będzie najlepszy do wykonania ozdoby? Podpowiadamy

Jeśli chcesz wykonać tego typu ozdobę w swoim domu, musisz wybrać odpowiedni rodzaj mchu. Pamiętaj jednak, aby pod żadnym pozorem nie zabierać go z lasu. Mech jest pod ochroną w Polsce i grozi za to ogromna grzywna. Najlepszym wyborem będzie mech chrobotek. Możesz go kupić w sklepie i jest to legalne. 

Jakie wymagania ma mech chrobotek? Niezbyt duże, dlatego jest doskonałym wyborem

Nie musisz się martwić o to, że z mchem wydarzy się coś złego. Nie powinien on usychać ani żółknąć. Co więcej, nie potrzebuje on promieni słońca. Roślina jest też odpowiednia dla alergików. Nie ma on wielkich wymagań, jednak kilka zasad warto zapamiętać. Jeśli jednak nie masz ochoty tego robić, możesz kupić sztuczny mech. Klimat nie będzie taki sam, jednak zaleta jest taka, że nie będzie trzeba z nim nic robić. 

 

Jak wykonać ścianę z mchu? Potrzebna będzie płyta korkowa

Jeśli chcesz wykonać samodzielnie ścianę z mchu, musisz zaopatrzyć się w płytę korkową. Wytnij z niej odpowiedni kształt, a następnie umieść w ramce. W celu przyklejenia mchu będziesz potrzebować kleju florystycznego. Wysmaruj nim powierzchnię płyty i przyklej wybrany porost. Możesz również poszukać profesjonalnej ekipy, która przygotuje dla ciebie taką dekorację.

Więcej o: