Jak wyczyścić odkurzacz? Z tym sposobem zrobisz to raz-dwa. Urządzenie będzie jak nowe

Jak wyczyścić wąż od odkurzacza, w którym gromadzi się mnóstwo kurzu oraz zanieczyszczeń? Podpowiadamy, jak szybko i bez problemu wyczyścić wszystkie elementy tego urządzenia. Okazuje się, że nie potrzebujemy do tego specjalnych narzędzi, ani produktów. Sprawdź, jak umyć odkurzacz.

Odkurzanie z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych, a co dopiero sprzątanie tego urządzenia. Podpowiadamy, jak szybko i bez trudu wyczyścić odkurzacz. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak wyczyścić odkurzacz? Influencerka ma na to sposób 

Odkurzacz to urządzenie, które znajduje się prawie w każdym polskim domu. Zazwyczaj sięgamy po niego kilka razy w tygodniu, jednak co z jego czyszczenie? Niewiele osób wie, że odkurzacz nie tylko można, ale i trzeba regularnie czyścić. Choć z pozoru może wydawać się to trudne i skomplikowane, to wcale takie nie jest. Udowodniła to Ewa, która prowadzi Instagram "domowynieporadnik", influencerka dzieli się z internautami poradami dotyczącymi sprzątania oraz organizacji przestrzeni. Jak Ewa czyści odkurzacz krok po kroku? Sprawdź!

* У Росії офіційно анонсували систему "Вепр". Штучний інтелект шукатиме негатив про Путіна

Jak wyczyścić filtr odkurzacza? Trik na czyszczenie urządzenia

Na początku musimy rozłożyć odkurzacz. Zaczynamy od wyjęcia rury i rozdzielenia każdego jej elementu. Kolejnym krokiem jest opróżnienie odkurzacza z kurzu i brudy, który znajduje się w komorze, potem wyjmujemy wszystkie filtry i ruchome elementy z odkurzacza, a następnie myjemy je pod bieżącą wodą. Następnie pozostawiamy je do wyschnięcia. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem czyszczenia sprawdzić, czy producent zezwala na mycie tych elementów w ten sposób, aby nie uszkodzić urządzenia. 

Czyszczenie fug bez szorowania? To możliwe. Ta domowa pasta w kilka minut rozprawi się z brudem - zdjęcie ilusytacyjne Czyszczenie fug bez szorowania? Ta domowa pasta zdziała cuda

Jak wyczyścić rurę od odkurzacza? W tym miejscu gromadzi się wiele zanieczyszczeń

Rury najlepiej czyścić pod prysznicem lub w wannie. Najpierw płuczemy długą metalową lub plastikową rurę, a następnie przy użyciu długiego kija np. od szczotki przeciskamy przez niego szmatkę, aby pozbyć się zabrudzeń. Kolejny krok to czyszczenie węża. Przepuszczamy przez niego wodę, aby wypłukała z niego wszystkie zanieczyszczenia. Na koniec rozwieszamy go i pozostawiamy do wyschnięcia na co najmniej dobę. Musimy pamiętać także o wyczyszczeniu kabla oraz odkurzacza. Dzięki temu sposobowi bezpiecznie i dokładnie umyjemy urządzenie. Poniżej znajdziesz filmik, na którym Ewa pokazuje, jak wyczyścić odkurzacz

 
Więcej o: