Jak wyczyścić odkurzacz? Z tym sposobem zrobisz to raz-dwa. Urządzenie będzie jak nowe

Jak wyczyścić wąż od odkurzacza, w którym gromadzi się mnóstwo kurzu oraz zanieczyszczeń? Podpowiadamy, jak szybko i bez problemu wyczyścić wszystkie elementy tego urządzenia. Okazuje się, że nie potrzebujemy do tego specjalnych narzędzi, ani produktów. Sprawdź, jak umyć odkurzacz.

Odkurzanie z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych, a co dopiero sprzątanie tego urządzenia. Podpowiadamy, jak szybko i bez trudu wyczyścić odkurzacz. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak wyczyścić odkurzacz? Influencerka ma na to sposób 

Odkurzacz to urządzenie, które znajduje się prawie w każdym polskim domu. Zazwyczaj sięgamy po niego kilka razy w tygodniu, jednak co z jego czyszczenie? Niewiele osób wie, że odkurzacz nie tylko można, ale i trzeba regularnie czyścić. Choć z pozoru może wydawać się to trudne i skomplikowane, to wcale takie nie jest. Udowodniła to Ewa, która prowadzi Instagram "domowynieporadnik", influencerka dzieli się z internautami poradami dotyczącymi sprzątania oraz organizacji przestrzeni. Jak Ewa czyści odkurzacz krok po kroku? Sprawdź!

Jak wyczyścić filtr odkurzacza? Trik na czyszczenie urządzenia

Na początku musimy rozłożyć odkurzacz. Zaczynamy od wyjęcia rury i rozdzielenia każdego jej elementu. Kolejnym krokiem jest opróżnienie odkurzacza z kurzu i brudy, który znajduje się w komorze, potem wyjmujemy wszystkie filtry i ruchome elementy z odkurzacza, a następnie myjemy je pod bieżącą wodą. Następnie pozostawiamy je do wyschnięcia. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem czyszczenia sprawdzić, czy producent zezwala na mycie tych elementów w ten sposób, aby nie uszkodzić urządzenia. 

Jak wyczyścić rurę od odkurzacza? W tym miejscu gromadzi się wiele zanieczyszczeń

Rury najlepiej czyścić pod prysznicem lub w wannie. Najpierw płuczemy długą metalową lub plastikową rurę, a następnie przy użyciu długiego kija np. od szczotki przeciskamy przez niego szmatkę, aby pozbyć się zabrudzeń. Kolejny krok to czyszczenie węża. Przepuszczamy przez niego wodę, aby wypłukała z niego wszystkie zanieczyszczenia. Na koniec rozwieszamy go i pozostawiamy do wyschnięcia na co najmniej dobę. Musimy pamiętać także o wyczyszczeniu kabla oraz odkurzacza. Dzięki temu sposobowi bezpiecznie i dokładnie umyjemy urządzenie. Poniżej znajdziesz filmik, na którym Ewa pokazuje, jak wyczyścić odkurzacz

 
Więcej o: