Mokre okna po nocy i zaparowane szyby? Banalny trik sprawi, że szybko pozbędziesz się wilgoci z domu

Zaparowane okna po nocy, jak i również w ciągu dnia to częsty i charakterystyczny znak chłodnej pory roku. Sposoby na wilgoć mogą być różne, ale warto znaleźć ten najskuteczniejszy. Wystarczy jeden skuteczny trik, który szybko rozwiąże problem.

Jeśli w twoim mieszkaniu masz zaparowane okna, warto poznać sposoby, które rozwiążą ten problem lada moment. Zbyt duża wilgoć w domu sprzyja rozwojowi bakterii i roztoczy, które są niebezpieczne dla zdrowia. Nie trzeba od razu wydawać kroci na drogie produkty czy urządzenia zwalczające wilgoć. Na początek poznaj domowe sposoby.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Stwórz własny pochłaniacz

W sklepach można znaleźć wiele urządzeń, które pochłaniają wilgoć z powietrza, niestety nie należą one do najtańszych. Właśnie dlatego warto na początek stworzyć sobie własny pochłaniacz wilgoci w domu. Do stworzenia takiego pochłaniacza potrzebujesz foliowego woreczka i odrobiny ryżu. Do woreczka wsyp suchy ryż i połóż go pod oknem, na którym jest dużo wilgoci. Takie woreczki warto również położyć np. w łazience, gdzie wilgotność jest dość wysoka. Jeśli nie masz akurat ryżu, zamiast tego możesz użyć sody oczyszczonej. Wystarczy wsypać sodę do miski i położyć w wilgotnych miejscach w mieszkaniu.

Co na wilgoć na oknach? Nie otwieraj ich w ten sposób

Jeśli w twoim mieszkaniu panuje wilgoć, nie możesz zapominać o wietrzeniu pomieszczeń. Jednak wiele osób popełnia błąd i uchyla jedynie okna, a taka czynność może jedynie oziębić mieszkanie niżeli je porządnie wywietrzyć. Jeśli chcesz, aby do mieszkania dostało się świeże powietrze, warto otworzyć okno na oścież na dwie lub trzy minuty. Pamiętaj, aby w czasie wietrzenia pokoju zakręcić grzejniki. Wietrzenie pomieszczeń w domu powinno odbywać się kilka razy w ciągu dnia, aby m.in. zmniejszyć ryzyko powstania grzyba na ścianach.

Więcej o: