Kalendarz ogrodnika 2023. Kiedy sadzić tulipany, aby zachwycały wiosną? Sprawdź, czy nie jest za późno

Wiosenne kwiaty to bez wątpienia to na co wszyscy czekamy po długich jesiennych i zimowych miesiącach. Tymi roślinami, które najbardziej kojarzą nam się wiosną, są tulipany. Sprawdź, jak prawidłowo sadzić te rośliny. Wyjaśniamy, kiedy sądzić tulipany, aby za kilka tygodni móc je podziwiać w ogrodzie.

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, a w ogrodach i na balkonach pojawią się piękne i pełne kolorów kwiaty. Sprawdź, kiedy posadzić tulipany i czy zdążysz to zrobić, przed wiosną.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kalendarz ogrodnika luty 2023. Czy możemy posadzić tulipany? 

Choć tulipany to nieodłączny element wiosny, niektóre osoby nie będą mogły cieszyć się ich widokiem w ogrodzie. Wszystko przez to, że cebulki tych roślin sadzimy nie wiosną, a jesienią we wrześniu i w październiku. Niestety próby sadzenia wiosną skończą się niepowodzeniem, cebulki, zamiast wypuścić piękne kwiaty, zgniją.   

Wiosenne kwiaty - tulipany. Jak je sadzić, aby zachwycały wiosną?

Skoro już wiemy, kiedy sadzić tulipany, warto wspomnieć, jak zrobić to prawidłowo. Po pierwsze stanowisko. Musi znajdować się w miejscu nasłonecznionym lub, gdzie panuje lekki cień. Ziemia powinna być wilgotna oraz żyzna i nie za bardzo ubita. Jak głęboko należy umieścić sadzonkę? To zależy od jej wielkości, im większa, tym głębiej. Dołki powinny mieć głębokość od 8 do 15 centymetrów. Co więcej, tulipany nie mogą rosnąć blisko siebie, należy zachować między nimi odległość 15-20 centymetrów. 

Kwiaty doniczkowe kwitnące. Te rośliny warto mieć w swoim mieszkaniu wiosną

Nie tylko krokusy, przebiśniegi, żonkile i tulipany kwitną wiosną. Sprawdź, jakie rośliny doniczkowe ożywią wnętrze twojego mieszkania lub domu już za kilka tygodni. Wiosną kwitnie:

  • skrzydłokwiat, 
  • cyklamen perski,
  • fiołek afrykański,
  • storczyk.
Więcej o: