Jak pozbyć się rybików? Ten sprytny trik wypłoszy niechcianych współlokatorów szybko i skutecznie

Robaki w łazience? Rybiki cukrowe, choć nie są niebezpieczne, potrafią mocno uprzykrzyć życie. Jeśli zadomowią się w naszym mieszkaniu, bardzo trudno jest się ich pozbyć. Na szczęście nie zawsze trzeba uciekać się do środków chemicznych. Zróbmy to po domowemu. Oto skuteczne sposoby na wytępienie rybików za pomocą tego, co zawsze mamy pod ręką!

Rybiki cukrowe to niewielkie owady o charakterystycznym srebrnym kolorze i długich czułkach. Najczęściej zadomawiają się w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach, dlatego spotkanie ich w łazience, czy piwnicy nie powinno być zaskoczeniem. Choć rybiki nie gryzą ani nie przenoszą niebezpiecznych chorób, to mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Sprawdź, co zrobić, gdy znajdziesz w domu te szkodniki.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się rybików z domu? Te zapachy skutecznie je odstraszą

Jeśli chcesz wypłoszyć rybiki z domu, nie wyrządzając im krzywdy, wypróbuj skuteczne, a zarazem naturalne odstraszacze. Okazuje się bowiem, że te szkodniki nie tolerują niektórych zapachów i będą uciekać, gdzie pieprz rośnie. Najlepsza jest cytryna. Wystarczy wysmarować sokiem miejsca, w których zauważamy szkodniki, a z pewnością już tam nie wrócą. Warto wiedzieć, że owoc ten odstraszy również mrówki. Innymi zapachami, za którymi rybiki nie przepadają, są goździki, cynamon, czy lawenda.

Domowe sposoby na rybiki. Wytępienie ich może być prostsze niż myślisz

Rybiki najczęściej stacjonują w wilgotnej i ciepłej łazience. Wytępienie ich może wydawać się trudne, ale przy zastosowaniu tego sposobu powinno się udać. Z pomocą przychodzą stare gazety. Aby zrobić samodzielnie pułapkę na szkodniki, wystarczy kilka prostych kroków. Najpierw zroluj gazetę i zawiąż oba jej końce za pomocą gumki recepturki. Później lekko zwilż papier i połóż w miejscu przebywania rybików. Mokra makulatura przyciągnie owady, które chętnie w niej zamieszkają. Na koniec wystarczy tylko wyrzucić je wraz z gazetą i ewentualnie powtórzyć czynność aż do skutku.

Skąd się biorą rybiki? Zapobiegaj, a nie lecz 

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego pamiętajmy o stosowaniu tych zasad, a unikniemy walki z rybikami. Często i dokładnie wietrz pomieszczenia, starając się unikać wilgoci. Regularnie sprzątaj, by ewentualne szkodniki nie miały łatwego dostępu do pożywienia. W łazience natomiast niezbędny może okazać się wentylator, zwłaszcza jeśli nie ma w niej okien. Skutecznie pozwoli uchronić ją przed grzybem, pleśnią i rybikami.

Więcej o: