Begonia bulwiasta to idealna roślina dla początkujących! Wystarczy zapamiętać te rady, a rozkwitnie

Begonia bulwiasta to popularna roślina ozdobna, ceniona ze względu na piękne, kolorowe kwiaty i łatwość w uprawie. Ponadto doskonale rośnie zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Przedstawiamy kilka skutecznych sposobów, dzięki którym jej uprawa będzie prosta i przyjemna.

Begonia bulwiasta to popularna i łatwa w uprawie roślina, charakteryzująca się sercowo-lancetowatymi, ząbkowanymi liśćmi oraz pięknymi kwiatami. Kwiat ten, gdy jest odpowiednio pielęgnowany, kwitnie przez cały sezon, zarówno w doniczce, jak i ogrodzie. Sprawdź, jak najlepiej dbać o begonię, by pięknie i zdrowo rosła.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uprawiać begonie bulwiaste? Nadadzą się zarówno do domu, jak i ogrodu

Begonie bulwiaste można uprawiać w doniczkach lub skrzynkach, a także w ogrodach. Bulwy powinniśmy sadzić już w drugiej połowie lutego na głębokość 5-8 cm w pojemnikach o odpowiednim drenażu. Sadzonki trzeba skierować wklęsłą stroną do góry, wkładając je pod powierzchnię ziemi. Z kolei sadzenie bezpośrednio do gruntu zalecane jest w drugiej dekadzie maja. Begonie w ogrodzie powinny być umieszczane w odstępach około 20 - 25 centymetrów.

Jak pielęgnować begonie? Stosuj się do tych wskazówek

Nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem, aby z powodzeniem uprawiać begonie. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku istotnych wskazówkach. Przede wszystkim, ważne jest, aby wybrać dla rośliny odpowiednie stanowisko. Begonie, z wyjątkiem odmian drobnokwiatowych, preferują zacienione miejsca. Kolejną istotną kwestią jest utrzymywanie właściwej temperatury w pomieszczeniu. Kwiaty te są bardzo wrażliwe na chłód, z racji ich egzotycznego pochodzenia. Z tego powodu warto też przenosić doniczkowe begonie z dworu do mieszkania, gdy tylko nadchodzą przymrozki. Ważne jest również regularne podlewanie, które polega na umiarkowanym nawadnianiu rośliny i zraszaniu liści. Ziemia powinna być zawsze lekko wilgotna.

Jak i czym nawozić begonie? Dzięki temu będą zawsze pięknie kwitnąć

Begonie należy nawozić regularnie, co 2 - 3 tygodnie, od wiosny do jesieni. Najbardziej polecane są uniwersalne nawozy dla roślin kwitnących lub domowe, naturalne nawożenie, na przykład fusami po kawie, gdyż kwiaty te lubią kwaśną ziemię. Dzięki tym prostym wskazówkom zawsze będziemy cieszyć się pięknymi i zdrowymi begoniami, które będą ozdobą każdego wnętrza i ogrodu.

Więcej o: