Nie musisz wyrzucać przypalonej patelni. Wystarczy użyć produktu z lodówki do czyszczenia

Często jest tak, że nawet detergenty specjalnie do tego przeznaczone nie dają sobie rady z przypaloną patelnią. Nie oznacza to jednak, że nie da się jej uratować. Można użyć do tego jednego produktu, który wykorzystujemy do wielu dań. Efekt może cię zaskoczyć.

Mimo usilnych starań często nie da się uniknąć uporczywych przypaleń pojawiających się na patelni. Gdy drogie, silne sklepowe środki zawodzą, łatwo stracić nadzieję na ratunek dla patelni. Na szczęście jeszcze nic straconego, istnieje domowy sposób, który pomoże nam poradzić sobie z brudem

Zobacz wideo Złam zasady - pizza z patelni

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybki sposób na przypaloną patelnie. Naturalne sposoby

Każdy lubi posiadać zadbany sprzęt, jednak czyszczenie niektórych przedmiotów może nas sporo kosztować, jeśli chodzi o nerwy i prace. Choć raz każdy z nas próbował wyszorować przypaloną patelnie czy garnek z pomocą silnych detergentów oraz druciaka, zazwyczaj kończyło się to niepowodzeniem lub bólem rąk. Jednak istnieją prostsze, naturalne sposoby na radzenie sobie ze spalenizną i uporczywym brudem jak na przykład... ketchup.

Czyszczenie przypaleń ketchupem. To proste

Mimo tego, jak dziwnie to brzmi, ten tani i popularny produkt świetnie się sprawdzi w walce z przypalonym tłuszczem. Wszystko dzięki obecnemu w nim kwasu octowego, który też świetnie poradzi sobie z kamieniem czy rdzą. Jak użyć ketchupu? Wystarczy nałożyć grubą warstwę na przypalenia i zostawić na kilka, a nawet kilkanaście godzi. Z mniejszymi przypaleniami poradzi on dobie od razu, ta starsze potrzebują dłuższego czasu namaczania, by zmiękły i dały się usunąć z pomocą miękkiej gąbki.

Naturalnie na brudne naczynia. Silne środki odchodzą do lamusa

W sklepach nie brakuje najróżniejszych detergentów, ale nie zawsze będą one najlepszym wyborem. Czasem warto sięgnąć po tanie i naturalne rozwiązania, szczególnie w przypadku czyszczenia przedmiotów kuchennych. Dla ketchupu dobrą alternatywą może być octowa płukanka czy pasta z sody oczyszczonej. Są to świetne i niezawodne domowe sposoby na lśniące garnki. Z zabrudzeniami rozprawi się także gruboziarnista sól kuchenna, choć z nią trzeba obchodzić się ostrożnie, by nie porysować zbytnie powierzchni, którą staramy się doczyścić.

Więcej o: