Domowy sposób na suche dłonie? Wystarczy jeden produkt. Ten trik stosowały jeszcze nasze babcie!

Suche dłonie to problem, z którym w okresie jesienno-zimowym borykamy się na każdym korku. Często staramy się naprawić sytuację, sięgając po różnego rodzaju kosmetyki, ale czasami nawet one zawodzą. Jak z tym walczyć? Wystarczy sięgnąć po triki, które stosowały jeszcze nasze babcie!

Suche dłonie to problem, który dotyka wielu osób, szczególnie w okresie zimowym - niska wilgotność powietrza i zimno na zewnątrz sprawiają, że skóra staje się szorstka i popękana. W drogeriach można znaleźć wiele kosmetyków, które mają pomóc w łagodzeniu tego problemu, jednak nie zawsze są one skuteczne, a ich cena może być dość wysoka. Na szczęście znamy proste i tanie trik na suche dłonie, który można zastosować w domu, korzystając z naturalnych produktów.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić na bardzo suche dłonie?  Przede wszystkim zapobiegaj

Aby uniknąć przesuszania się skóry na dłoniach w okresie jesienno-zimowym, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim zakrywaj dłonie, chowając je do kieszeni lub nosząc rękawice, i regularnie je nawilżaj. Aby uniknąć uszkodzeń naskórka podczas korzystania z detergentów lub mycia naczyń, zakładaj specjalne, ochronne rękawiczki. Mało kto o tym pamięta, ale równie istotne jest mycie rąk w letniej wodzie. Zbyt gorąca lub zimna prowadzi do pękania skóry.

Domowy sposób na suche dłonie. Ten produkt posiadasz w swojej kuchni

Skutecznym, domowym sposobem na przesuszenie dłoni jest użycie miodu. Dzięki wielu prozdrowotnym właściwościom zregeneruje on zniszczoną skórę i mocno ją nawilży. Wystarczy, że wmasujesz dokładnie miód w zniszczony naskórek i pozostawisz na około 15 minut. Po upływie tego czasu przepłucz ręce letnią wodą bez mydła. Ponadto regularne stosowanie miodu pozwoli Ci cieszyć się gładką skórą dłoni o każdej porze roku.

Jak nawilżyć suche dłonie? Wykorzystaj produkty, które masz w domu

Tanim, a niezwykle skutecznym sposobem na nawilżenie przesuszonych dłoni jest wykorzystanie mleka. Działa ono jaku naturalny nawilżacz i zmiękcza zniszczony naskórek, sprawiając, że dłonie są delikatne i gładkie. Wystarczy, że napełnisz miskę mlekiem i namoczysz w nim dłonie przez kilka minut. Po zakończeniu kąpieli ręce należy delikatnie osuszyć. Zamiast mleka możesz także użyć w podobny sposób oliwę z oliwek. Uważaj tylko by nic nie zabrudzić, ponieważ jest ona bardzo tłusta.

Więcej o: