Dodaj do wody 2 łyżki produktu z kuchni i umyj podłogi. Ten trik sprawi, że panele będą lśnić jak nigdy

Mycie paneli podłogowych to wyjątkowo trudne zadanie. Widoczne smugi i zarysowania psują efekt wizualny twojego mieszkania? Zastanawiasz się, jak sobie z tym poradzić? Odpuść kupowanie drogich detergentów! Poznaj domowy sposób, dzięki któremu podłoga będzie lśnić jak nigdy! Wystarczy zaledwie jeden produkt z kuchni.

Nienagannie czysta podłoga potrafi być wizytówką każdego wnętrza. Niestety smugi i ciężkie do usunięcia plamy wszystko psują. Czym myć podłogę, aby oszczędzić sobie nerwów i szybko oraz skutecznie pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Oto trik na podłogę bez smug. 

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przygotować podłogę do mycia? Wiele osób popełnia ten błąd

W pierwszej kolejności zawsze sięgnij po odkurzacz. Zanim przejdziesz do mycia paneli podłogowych, musisz je porządnie odkurzyć. Usunięcie z nich nadmiaru kurzu, piasku i innych zanieczyszczeń jest konieczne! To nie tylko ułatwi ci mycie, ale także zminimalizuje ryzyko powstawania nieestetycznych zarysowań i śladów. Ziarenka piasku, czy inne drobinki mogą łatwo uszkodzić podłogę podczas mycia. 

Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin, 17 lutego 2023 r. Dni Białorusi policzone na Kremlu. Dziennikarze ujawnili tajny plan Putina

Czym myć panele podłogowe? Dolej to do wody

Do mycia podłogi możesz wykorzystać zwykły mop lub ścierkę. Pamiętaj, aby jedno i drugie przed myciem porządnie wycisnąć, gdyż panele nie lubią zbyt dużej ilości wody i detergentów. W walce ze smugami i brudem pomoże ci domowej roboty płyn do mycia. Jak go zrobić? 

Składniki: 

  • ocet,
  • woda,
  • olejek eteryczny. 

Weź sporej wielkości miskę, wlej do niej 5 litrów wody i dodaj 2-3 łyżki octu. W celu zamaskowania intensywnego zapachu octu dodaj do mieszanki kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Woń natychmiast stanie się znacznie przyjemniejsza. Tak przygotowanym płynem umyj dokładnie podłogę i pożegnaj się z uporczywymi smugami

olejek rycynowy Po co nakładać olejek rycynowy na rzęsy? Zaoszczędzisz nawet 400 złotych

Mycie drewnianej podłogi. Jak czyścić panele z drewna? 

Mycie podłogi wykonanej z prawdziwego drewna to wcale nie taka prosta sprawa. Wymaga ona dokładnego wykręcenia mopa lub ścierki, w celu pozbycia się nadmiaru wody, która mogłaby ją uszkodzić. Do czyszczenia tego surowca używaj wyłącznie delikatnie zwilżonego mopa i preparatów do drewnianych powierzchni. Pamiętaj, aby nigdy nie nakładać środków czyszczących i innych detergentów bezpośrednio na panele. Podłogę myj zawsze zgodnie z jej ułożeniem. Co to znaczy? Należy poruszać mopem wzdłuż jej łączeń, a nie w poprzek. 

Sklepowy środek do mycia podłóg możesz także zastąpić wodą z płynem do naczyń. Jednak pamiętaj, aby przed użyciem jakiegokolwiek preparatu, upewnić się, że jest on odpowiedni dla danego rodzaju paneli.

Więcej o: