Ten trik działa lepiej niż trutka na kuny! Lubiany przez ludzi owoc szybko rozwiąże problem

Sposób na kunę domową czasem jest konieczny, aby to zwierzę nie wyrządziło naprawdę ogromnych szkód. Niestety, zwierzęta te często ukrywają się np. pod samochodami i dachami zamieszkanych budynków. Sprawdź jak szybko i skutecznie odstraszyć kunę.

Kuny, mimo że to urocze stworzenia, potrafią przysporzyć wiele kłopotów. Przez zamieszkiwanie dachów i chowanie się pod samochodami, niszczą elementy budynków, a czasem uszkadzają silniki. Tradycyjne metody odstraszania kun, takie jak stosowanie trutek i pułapek są szkodliwe i narażają je na cierpienie. Na szczęście istnieją humanitarne i skuteczne sposoby na pozbycie się szkodników bez wyrządzania im krzywdy.

Zobacz wideo Byk spacerował ulicami miasta. Policjanci zmuszeni do interwencji

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po czym poznać, że kuna ukrywa się w mieszkaniu lub samochodzie? Musisz zachować czujność

Kuna domowa potrafi dostać się do mieszkań i samochodów, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się stałe pożywienie. Te sygnały mogą świadczyć o tym, że szkodnik ukrywa się w twoim aucie lub domu, dlatego nie należy ich ignorować:

  • Dziury i ślady zębów na rurach lub meblach - kuny uwielbiają gryźć i drapać,
  • Hałasy i odgłosy dochodzące z kanałów wentylacyjnych - szkodniki często się nimi przemieszczają,
  • Intensywny zapach, który można poczuć w zamkniętych pomieszczeniach lub w samochodzie,
  • Zacieki lub wilgoć na ścianach i suficie - zdarza się, że kuny uszkadzają rury, co prowadzi do wycieku wody,
  • Samochód ma problemy z odpaleniem lub nierówno pracuje,
  • Ślady zębów i pozostałości futra na przewodach, kablach lub pod maską.

Niezawodny sposób na kuny. Wypróbuj ten humanitarny odstraszacz

Kuna domowa to zwierzę wyjątkowo zwinne i trudne do złapania. Ponadto, należy pamiętać, że kuny są pod ochroną, dlatego nie możemy zrobić jej krzywdy. Jednym z domowych sposobów na pozbycie się szkodników jest użycie przynęty, na przykład mięsa drobiowego lub jajek. Dzięki znakomitemu węchowi, kuna podąży za zapachem i łatwiej będzie ją złapać w umiejscowioną wcześniej klatkę i wywieźć w bezpieczne miejsce.

Jak odstraszyć kunę? Szkodniki nienawidzą tych zapachów

Szkodniki możemy odstraszyć za pomocą zapachów. Jeśli mamy pupila, wystarczy rozłożyć sierść psa lub kota w miejscach, gdzie zauważono obecność kuny. Zapach innych zwierząt odstraszy je i zniechęci do przebywania w danym miejscu. Innymi aromatami, których kuny nie tolerują są sok z cytryny, cynamon oraz mięta pieprzowa. Pokrojenie cytryny i rozłożenie jej w miejscach przebywania kuny szybko rozwiąże problem.

Więcej o: