Jak przygotować domowy nawóz? Wystarczy łyżeczka tego produktu, a rośliny będą bujne i zdrowe

Najlepsze odżywki do kwiatów doniczkowych wcale nie muszą kosztować krocie. Podpowiadamy, jak wyczarować nawóz, który sprawi, że rośliny będą bujne i piękne. Zamiast lecieć do sklepu ogrodniczego, warto zajrzeć do kuchni, tam znajdziemy produkty, z których przygotujesz naturalny nawóz.

Rośliny wymagają naszej uwagi oraz regularnej pielęgnacji. Dbając o nasze kwiaty, nie możemy zapomnieć o prawidłowym nawożeniu ich. Jak to robić? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na głównej stronie Gazeta.pl

Domowe nawozy do kwiatów doniczkowych. Dosyp ten produkt, a roślina ci podziękuje 

Jeśli chcesz, aby twoja roślina prawidłowo się rozwijała, warto sięgnąć do kuchennej szafki. Okazuje się, że niezastąpiona w pielęgnacji roślin jest skrobia ziemniaczana, która zawiera wapń, fosfor oraz potas, niezbędne do rozwoju kwiatów. Wsyp do doniczki jedną łyżeczkę tego produktu wcześniej rozkopując lekko ziemie. Pamiętaj, aby robić to regularnie, a twoje roślinki będą bujne i zdrowe. 

Nawóz z drożdży do kwiatów doniczkowych. To wspaniały sposób na poprawę kondycji roślin 

Nie tylko skrobia ziemniaczana, to produkt z kuchni, który pomoże nam w pielęgnacji roślin. Jak zrobić nawóz z drożdży? Wystarczy, że rozdrobnimy 100 gramów drożdży piekarskich i zasypiemy je szklanka cukru, a następnie odstawimy na dwie godziny. Po tym czasie zalewamy drożdże i cukier wodą, a później dokładnie mieszamy. Roztwór należy odstawić na tydzień, w tym czasie powinien sfermentować. Na tym nie koniec. Po tygodniu ponownie rozcieńczamy miksturę wodą. Dodajemy pięć szklanek wody na każde 1/2 szklanki roztworu. Takim nawozem możemy podlewać rośliny. 

Naturalny nawóz do kwiatów. Jak go stosować? 

Jak nawozić kwiaty roztworem z drożdży? Miksturę należy wlać do dużego naczynia lub miski, a następnie zamoczyć w niej doniczkę na pięć minut. Po tym czasie wyciągamy ją i odstawimy na miejsce. Jakie kwiaty możemy nawozić tym domowym preparatem? Między innymi paprotki, monstery, storczyki czy skrzydłokwiaty.

Więcej o: