Jak szybko pozbycie się wągrów? Wystarczy kilka złotych, aby skutecznie pozbyć się uporczywego problemu

Na nosie bardzo często pojawiają się czarne kropki. To jedne z najbardziej niepożądanych "gości" na twarzy. Zamiast wydawać krocie na odkurzacz do zaskórników, spróbuj usunąć je w domu. Ten sposób jest skuteczny, szybki i przede wszystkim tani. Sprawdź, czego potrzebujesz.

Wągry, czyli zaskórniki to małe czarne kropki, które zazwyczaj pojawiają się na nosie. Powodem ich powstawania zazwyczaj jest zatykanie się porów i martwy naskórek. Aby zniwelować powstawanie wągrów, ważna jest odpowiednia pielęgnacja twarzy, a także dieta i ograniczony stres. Te dwa ostatnie czynniki również przyczyniają się do powstawania zaskórników. Możesz pozbyć się problemu domowym sposobem, który jest tani i skuteczny. Sprawdź, czego potrzebujesz.

Zobacz wideo Serum idealne. Który preparat wybrać, żeby pasował do naszej cery?

Wągry i zaskórniki. Jak im zapobiegać? 

Jednym z powodów powstawania wągrów są zanieczyszczenia. Chodzi tutaj m.in. o złą jakoś powietrza, w którym zawarte są szkodliwe substancje. Ważne jest usunięcie zanieczyszczeń z twarzy, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację i regularnie oraz dokładnie oczyszczać cerę. Dobrym rozwiązaniem jest także używanie peelingów i maseczek, aby dogłębnie odświeżyć skórę. Jednak nie tylko zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się do wągrów, powodem jest także niedokładne zmywanie makijażu. Pójście spać z resztkami kosmetyków na twarzy nie jest dobre dla cery. 

Domowe sposoby na wągry na nosie. Potrzebujesz dwóch składników

Dobrym sposobem na pozbycie się wągrów jest maseczka. Jednak miast kupować ją w sklepie, możesz zrobić ją z domowych składników. Z pewnością będzie tańsza. Potrzebujesz tylko dwóch produktów, aby przygotować skuteczną maseczkę peel-off. Mowa tutaj o wodzie i żelatynie. Wystarczy wymieszać te składniki i możesz zacząć domową pielęgnację.

Maseczka na wągry. Żelatyna i woda w roli głównej

Aby przygotować maseczkę, musisz wymieszać dwie łyżki żelatyny z dwoma łyżeczkami wody, a następnie wymieszać składniki w miseczce, którą poddajesz kąpieli wodnej. Kiedy żelatyna się rozpuści, odczekaj kilka minut, aby papka wystygła i następnie nałóż ją na wągry. Po 15 minutach, kiedy maseczka wyschnie, zdejmij ją zdecydowanym ruchem. 

Jeżeli masz wrażliwą cerę, warto skontaktować się ze specjalistą, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Więcej o: