Kalendarz ogrodnika. Kiedy siać pomidory na rozsadę? Wykorzystaj ten moment, a bogato obrodzą latem

Kalendarz ogrodnika 2023 warto znać. Wiele terminów zagwarantuje ci obfite plony. Już teraz dowiedz się, kiedy wysiewać pomidory, aby obrodziły na lato. Podpowiadamy, czy pomidory są zdrowe i dlaczego warto zasadzić je w swoim ogródku.

Co, kiedy sadzić? Jak się okazuje, gotowy kalendarz ogrodnika może okazać się przydatny podczas pory sadzenia roślin w ogrodzie. Pomidory to warzywa, które mają wiele fanów. Jednak mimo to, nadal sporo osób zastanawia się, czy pomidor to owoc, czy warzywo. Jak wysiewać pomidory i jak o nie dbać? Poznaj nasze triki na uprawę.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać pomidory na rozsadę? Ten termin jest najlepszy

Rozsadę pomidora można zakupić w sklepie ogrodniczym, jak i można przygotować ją samemu. Do przygotowania rozsady należy kupić nasiona odpowiedniej dla nas odmiany pomidora. Kiedy siać pomidory na rozsadę? Najlepiej, jeśli zrobisz to między 1 marca a 15 kwietnia. Oczywiście, jeśli zasiejesz pomidory po 15 kwietnia, również urosną, jednak plony mogą być mniejsze od tych zasianych wcześniej.

Jak siać pomidory w gruncie? Warto znać ten sposób 

Sadzenie pomidorów w gruncie to nic trudnego, jednak warto znać pewne zasady, które sprawią, że plony będą piękne i zdrowe. Jak siać pomidory w gruncie? Oto najważniejsze zasady:

  • Sadzonka musi być zdrowa i mieć od 15 do 30 cm wysokości. 
  • Sadzonka powinna mieć dobrze rozbudowany system korzeniowy.
  • Pomidory należy zasadzić we wcześniej przygotowanych dołkach, rozkładając im korzenie, które delikatnie przysypiesz ziemią.
  • Zapewnij pomidorom podpory, czyli np. drewniany patyk.
  • Przed posadzeniem pomidora, dobrze podlej sadzonkę.

Czy pomidor jest zdrowy? To bomba witaminowa

Odwieczna zagwozdka — pomidor to owoc czy warzywo? Jak możemy wyczytać na stronie doz.pl pomidor to warzywo, a decyzję taką podjął Sąd Najwyższy w 1893 roku w USA. Tak więc warzywo to jest bardzo smaczne i zawiera w sobie wiele witamin i właściwości odżywczych. Pomidor ma w sobie m.in. dużą ilość witaminy C, jak i sporo witamin z grupy B. Co ważne pomidor posiada potas, dzięki czemu świetnie obniża ciśnienie krwi.

Więcej o: