Wiosenny spacer górski dla początkujących. Te szlaki będziesz w stanie pokonać bez doświadczenia

Proste do przejścia górskie szlaki? Nie są one zbyt zachęcające do zahartowanych miłośników wędrówek po górach, ale warto je zobaczyć podczas wypadu z dzieckiem, krótkiej wędrówki czy jeśli nie mamy doświadczenia w zdobywaniu szczytów. Góry to nie tylko Tatry.

Łatwe szlaki górskie kuszą szczególnie osoby bez większego doświadczania, kiedy mamy mało czasu lub planujemy wybrać się z dziećmi. Jednak samo określenie takich tras jako "łatwych" może być zwodnicze. Mimo wszystko wybieramy się w góry, a pogoda może być zwodnicza. Lepiej sprawdzić pogodę przed wyjściem i odpowiednio się ubrać przed pójściem na szlak. 

Zobacz wideo Pożary pustoszą góry na terenie Kosowa

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Proste szlaki górskie. Beskidy

Można znaleźć tutaj wiele tras, którym sprosta każdy. Jakie są przykłady prostszych szlaków?

  • Szlak na Koziarz w Beskidzie Sądeckim. Ciągnie się on z Okrąglicy i ma około 4 kilometry długości. Koziarz ma wysokość 943 metrów nad poziomem morza.
  • Szlak na Cergową w Beskidzie Niskim. Zaczyna się on w centrum Dukli. Przechodzi się koło kapliczki Matki Bożej i przez część Rezerwatu Tysiąclecia na Górze Cergowej.
  • Szlak na Mogielicę w Beskidzie Wyspowym. Najłatwiejszy i najkrótszy, z Polany Wyrębsiej na najwyższe wniesienie Beskidu Wyspowego.
 

Prezydent Rosji Władimir Putin, 21 lutego 2023 r. Przemówienie "dziadka z bunkra", "do kitu", "wyczerpał się". Ukraińcy drwią z Putina

Który wybrać? Tatry i łatwe szlaki górskie

Najwyższe góry w Polsce nie kojarzą się z łatwą wyprawą. Są jednak mniej wymagające odcinki górskie, na które nie trzeba być doświadczonym zdobywcą gór. Należą do nich:

  • Najpopularniejsze szlaki do schronisk w Dolinie Chochołowskiej, Kościeliskiej i na Morskie Oko;
  • Trasa przez Olczysko na Polanę Skupniową i Kopieniec;
  • Szlak na Gęsią Szyję i Rusinową Polanę przez Psią Trawkę.
 

Skrzydło samolotu Pasażerowie lecieli przez 16 godzin. Start i lądowanie tym samym miejscu

Gdzie pójść bez doświadczenia? Łatwo przez Bieszczady

Nie można pominąć tras w Bieszczadach. Tutaj również każdy znajdzie dla siebie szlak o odpowiednim stopniu trudności. Można się wybrać do Połoniny Wetlińskiej, która jest polecana dla niedoświadczonych turystów, choćby dla zobaczenia niesamowitych widoków. Najkrótszym szlakiem w Bieszczadach jest tak zwana "Końska Droga", która prowadzi z Przełęczy Wyżniej. Inne polecane łatwe trasy to Połonina Caryńska i Bukowe Berdo.

 
Więcej o: