Jak pozbyć się worków pod oczami? Ten tani i domowy sposób błyskawicznie usunie opuchliznę

Worki pod oczami to powszechny problem kosmetyczny, który może wpłynąć na nasz wygląd i samopoczucie. Co wpływa na worki pod oczami? Istnieje wiele domowych sposobów na opuchliznę, które błyskawicznie poprawią wygląd skóry.

Worki pod oczami, jeśli pojawiają się sporadycznie, mogą powstawać z różnych powodów, takich jak: braku snu, stres, picie mało wody lub spożywanie zbyt dużej ilości soli, cukru i alkoholu. Szczęśliwie istnieje wiele domowych sposobów, które pomagają w redukcji worków i poprawie wyglądu skóry pod oczami. Poznaj najskuteczniejsze z nich.

Zobacz wideo Olejowe oczyszczanie twarzy - sposób Azjatek na piękną cerę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się worków pod oczami? Przede wszystkim zapobiegaj ich powstawaniu

Aby zmniejszyć worki pod oczami, najpierw warto zacząć od zadbania o zdrowy styl życia. Zbyt mało snu, spożywanie dużych ilości soli i cukru, picie alkoholu, a także palenie to czynniki, które mogą wpływać na częste powstawanie cieni pod oczami. Warto mieć na uwadze, że nawet zadbanie o higienę snu, spanie od 7 do 9 godzin, z dodatkową poduszką, już może znacznie pomóc w redukcji opuchlizny. Ważne jest także unikanie nadmiernego spożywania płynów przed snem. Jeśli jednak worki już się pojawią, warto wypróbować domowe sposoby na ich zredukowanie.

Worki pod oczami. Jak najszybciej pozbyć się opuchlizny i cieni?

Kiedy po nocy obudzimy się z opuchniętymi oczami, warto zastosować szybkie, doraźne sposoby na znaczne ich zmniejszenie. Przede wszystkim poleca się wypróbować zredukowanie ich poprzez zimne okłady. Aby to zrobić, wystarczy zwinąć kostki lodu w czystą ściereczkę lub kawałek delikatnego materiału i przyłożyć pod oczy na kilka krótkich chwil. Zamiast kostek lodu możesz użyć schłodzone w lodówce łyżeczki. Przykładaj je na kilka sekund i powtarzaj aż do odczucia znacznej ulgi.

Domowy sposób na cienie pod oczami. Skuteczne okłady, które masz w swoim domu

Aby na stałe zmniejszyć obrzęki pod oczami, warto stosować regularne, domowe okłady. Idealnie nadadzą się w tym celu torebki po herbacie. Dzięki wysokiej zawartości kofeiny, herbata działa jako silny przeciwutleniacz i poprawia krążenie krwi. Zrobienie samodzielnie takiego okładu jest banalnie proste. Wystarczy zaparzyć dwie saszetki herbaty, a następnie schłodzić je w lodówce przez około pół godziny. Po wyjęciu z chłodziarki, delikatnie umieść je na opuchniętej skórze pod oczami i pozostaw na około 20 minut, po czym przemyj twarz letnią wodą.

Więcej o: