Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puchate? Wystarczy pół szklanki i będą wyglądały, jak nowe

Jak prać ręczniki? To pytanie zadaje sobie wiele osób, ponieważ czasami po wyjęciu z pralki ich tekstura staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Na szczęście, istnieją pewne sposoby, by temu zapobiegać. Jeden z nich wymaga zastosowania produktu, który znajdziemy w każdej kuchni.

Miękkie i miłe w dotyku ręczniki to niewątpliwe coś, co musi znaleźć się na wyposażeniu każdej łazienki. Niestety z czasem ich tekstura staje się  twarda i szorstka, co niezbyt korzystnie wpływa na stan naszej skóry. Co robić w takiej sytuacji? Te triki ułatwią ci życie!  

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie ręczników. Trzymaj się tych zasad, a będą jak nowe

Pranie ręczników wydaje się bardzo proste, jednak wiele osób popełnia błędy, które znacznie obniżają ich jakość zastosowania. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, aby nie prać w tym samym czasie innych tkanin. Ręczniki powinny moczyć się w temperaturze pomiędzy 40 a 60 stopni Celsjusza. Przed praniem sprawdź na metce zalecenia producenta. Pamiętaj również o segregacji ręczników kolorami - jeśli nie chcesz, aby ich kolory magicznie zmieniły odcień. 

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Wykorzystaj ten produkt

Jeśli chcesz, aby twoje ręczniki znowu były miłe w dotyku zastosuj domowe sposoby, dzięki którym - swoją drogą - zaoszczędzić sporo pieniędzy. Miękkości ręcznikom nada ocet, który należy wlać do pralki. Na jeden ręcznik wlej do bębna pół szklanki octu i włącz pranie na taki program jak zazwyczaj. Ocet zdezynfekuje je i dodatkowo sprawi, że ich kolor będzie utrwalony. Jeśli nie lubisz zapachu octu, do prania możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego.

Jak suszyć ręczniki? O tym nie zapominaj

Suszenie ręczników jest równie istotne, jak ich pranie. Jeśli masz suszarkę bębnową, najlepiej, jeśli to właśnie tam wysuszysz swoje ręczniki. Dzięki temu będą one naprawdę miękkie. Jednak gdy nie masz takiego urządzenia, ręczniki spokojnie możesz wywiesić na dworze. Pamiętaj jednak, aby przed wywieszeniem porządnie je strzepać tak, żeby nie powstały zagniecenia. Jeśli pogoda nie dopisuje lub nie masz balkonu, ręczniki wywieś w mieszkaniu na suszarce. Pamiętaj, aby co jakiś czas wietrzyć pomieszczenie.

Więcej o: