Kiedy sadzić truskawki? Zapamiętaj ten termin, a będą słodkie jak nigdy wcześniej!

Truskawki to jedne najbardziej ulubionych owoców wielu osób. Warto mieć je w swoim ogrodzie, aby mieć do nich dostęp nie tylko poprzez pójście do sklepu. Dlatego warto wiedzieć, kiedy sadzić truskawki i jakie odmiany wybrać, aby cieszyć się słodkimi owocami jak najdłużej.

Te czerwone owoce sprawdzają się w wielu przypadkach w kuchni. Można je jeść same, w cieście, w czekoladzie, zrobić z nich koktajl. Oprócz tego są dobrym dodatkiem do szampana podczas romantycznej kolacji. Dlatego warto mieć w domu hodować własne truskawki. Najlepiej wybrać te, które powtarzają owocowanie, aby cieszyć się czerwoną słodyczą jak najdłużej. Sprawdź, kiedy najlepiej sadzić truskawki i jakie odmiany są warte uwagi.

Zobacz wideo Galette z truskawkami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Truskawki powtarzające owocowanie. Dobry wybór dla owocowych smakoszy

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają truskawki i chcą je hodować w domu, jest wybór truskawek powtarzających owocowanie. Ta odmiana staje się coraz bardziej popularna. Jej wyjątkowość polega na tym, że sadzonki kwitną, owocują i rosną przez cały okres wiosenno-letni. Dzięki temu można się nimi cieszyć nie tylko w czerwcu, kiedy przypada największy sezon na truskawki, ale tak naprawdę przez całe wakacje, a nawet dłużej.

Odmiany truskawek powtarzających owocowanie. Albion, Selva i Ostara

Istnieje wiele różnych odmian truskawek, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na te powtarzające owocowanie. Wśród tych najlepszych znajdują się:

  • Albion — owoce z tej odmiany są duże, smaczne i przede wszystkim słodkie. Co najważniejsze, powtarza owocowanie co mniej więcej 3 tygodnie. Na dodatek jest odporna na choroby. 
  • Selva — charakteryzują się pomarańczowo-czerwoną barwą. Owoce z tej odmiany również są duże i smaczne. Można z niej zrywać truskawki w okresie letnim i jesiennym.
  • Ostara — odmiana deserowa, która obfituje w owoce od wiosny, aż do jesieni. Truskawki są w kształcie sercowatym. 

Kiedy sadzić truskawki? To zależy od typu sadzonki

Najczęściej wybierane są sadzonki typu frigo, które można dostać w sklepach ogrodniczych. Można je sadzić od wczesnej wiosny aż do końca czerwca. Pierwsze owoce można otrzymać już po około 2 miesiącach od posadzenia. Ważną kwestią przy hodowaniu truskawek jest również nawożenie. Najlepiej robić to raz w tygodniu podczas podlewania.

Więcej o: