Domowy nawóz ze skórki banana. Ten genialny sposób rozwiąże problem każdego ogrodnika

Nierzadko domowe nawozy okazują się skuteczniejsze niż ich chemiczne odpowiedniki. Są znacznie tańsze, ale również łatwe w przygotowaniu. Rośliny nawożone takimi preparatami będą rosły silnie i zdrowo, a ich liście oraz kwiaty będą bujne i piękne.

Banany nie są tylko pysznym przysmakiem, ale mogą znaleźć zastosowanie w wielu innych dziedzinach, w tym w ogrodnictwie. Zwykle wyrzucamy skórki od bananów do kosza, ale to duży błąd, ponieważ mają one cenne właściwości, które mogą pomóc w skutecznej pielęgnacji roślin. Sprawdź, jak samodzielnie zrobić naturalny nawóz.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nawóz z banana. Do jakich roślin go wykorzystywać?

Domowe sposoby na nawożenie kwiatów często są tańsze i skuteczniejsze niż chemiczne środki. Jednym z nich jest wykorzystanie skórki od banana. Nawóz z tych owoców jest odpowiedni do odżywiania różnego rodzaju roślin, w tym kwitnących kwiatów, krzewów owocowych oraz roślin hodowanych w domu i w ogrodzie. Jest szczególnie cenny dla pomidorów, ponieważ jest bogaty w fosfor, którego potrzebują, aby rozwijać się prawidłowo.

Prezydent Rosji Władimir Putin, 21 lutego 2023 r. Przemówienie "dziadka z bunkra", "do kitu", "wyczerpał się". Ukraińcy drwią z Putina

Jak zrobić nawóz ze skórki banana? To banalnie proste

Najszybszą metodą na nawożenie kwiatów bananami jest umieszczenie pokrojonej na niewielkie kawałki skórki, bezpośrednio w ziemi. W ten sposób stopniowo uwalniające się minerały będą dostarczane do rośliny. Można również wysuszyć skórkę, zmielić ją na proszek i wymieszać ją ziemią. Pamiętaj, tylko aby umieścić ją kilka centymetrów pod glebą, by pierwiastki odpowiedzialne za zdrowy i bujny wzrost dotarły do korzeni rośliny.

Kiedy przycinać róże? (zdj. ilustracyjne) Kiedy przycinać róże? Te terminy są ważne dla twoich kwiatów

Jakie kwiaty podlewać wodą ze skórka banana? Jak zrobić nawóz na kwitnienie?

Płynny nawóz z banana jest skuteczny dla wszystkich wymagających roślin kwitnących. Można go stosować jako odżywkę do takich kwiatów,  jak storczyki, draceny, a nawet paprocie i róże ogrodowe. Dzięki niemu rośliny będą obficie kwitły, mając odpowiednią ilość fosforu i potasu. Przygotowanie samodzielnie wody z banana do podlewania kwiatów jest banalnie proste. Wystarczy pokroić skórkę w kostkę, umieścić w słoiku i zalać gorącą wodą. Miksturę pozostawiamy w zamknięciu na minimum 24 godziny. Po tym czasie powstałym roztworem możemy regularnie podlewać rośliny. Efekty powinny być widoczne już po kilku zabiegach.

Pomidor Kiedy siać pomidory na rozsadę? Wykorzystaj ten moment, a obrodzą latem

Więcej o: