Jak wyczyścić buty z zamszu. Skorzystaj z naszego poradnika a obuwie będzie ci służyć długie lata

Buty z zamszu są bardzo stylowe i wygodne, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia butów z zamszu, dzięki którym twoje obuwie będzie długo wyglądało jak nowe. Zadbaj skutecznie o swoje buty, by służyły ci przez wiele lat.

Buty zamszowe pięknie prezentują się na stopach. Nie powinno więc dziwić, że każdego sezonu powracają niczym bumerang. Nie zawsze jednak decydujemy się jednak na ich zakup, głównie ze względu na brak znajomości pielęgnacji tego tworzywa, z którego są wykonane. Jak dbać o buty zamszowe? Okazuje się, że jest to tanie i ekologiczne.

Zobacz wideo Nie masz pomysłu, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 3 proste sposoby!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić buty zamszowe domowe sposoby. Wystarczą produkty, które masz pod ręką

Na początek usuń luźne zabrudzenia — użyj miękkiej szczotki, aby delikatnie usunąć wszelkie luźne zanieczyszczenia z powierzchni buta. Później sięgnij po gąbkę. Delikatnie przecieraj nią powierzchnię buta. Jeśli to jeszcze za mało, użyj ściereczki z mikrofibry. Pocieraj w jednym kierunku, aby uniknąć pozostawiania śladów na zamszu.

Prezydent Rosji Władimir Putin, 21 lutego 2023 r. Przemówienie "dziadka z bunkra", "do kitu", "wyczerpał się". Ukraińcy drwią z Putina

Jak odnowić stare buty zamszowe? Oto sprawdzone domowe sposoby

Pamiętaj, żeby nie moczyć butów z zamszu w wodzie, ponieważ to może zniszczyć ich strukturę. Usuwanie trudnych plam z zamszowych butów może być trudne, ale oto kilka sposobów, które mogą pomóc:

  • Sól — nałóż odrobinę na plamę i poczekaj, aż sól wchłonie plamę. Następnie delikatnie wyczyść plamę suchą szczoteczką. Powtarzaj ten proces, aż plama zniknie.
  • Ocet — nałóż odrobinę na plamę i poczekaj, aż zacznie działać. Wytrzyj buty do sucha miękką szmatką.
  • Talk — posyp plamę i pozostaw na kilka godzin. Następnie delikatnie wyczyść plamę suchą szczoteczką. Powtarzaj ten proces, aż plama zniknie.
  • Mąka ziemniaczana — posyp plamę i pozostaw na kilka godzin.

Pamiętaj, aby zawsze najpierw przetestować wybrane metody na niewidocznym obszarze buta, aby upewnić się, że nie zniszczą one zamszu.

Talia Cathie Jung Rekord na najwęższą talię na świecie. Od 35 lat nosi gorset cały czas

Jak prawidłowo przechowywać buty z zamszu. Kilka porad, by służyły długie lata

Buty z zamszu wymagają szczególnej uwagi. Oto kilka kroków, które pomogą Ci przechować zamszowe buty do następnego sezonu.

  • Wypchaj buty — aby buty nie straciły kształtu. Najlepiej gazetami lub ręcznikami papierowymi.
  • Trzymaj buty w suchym miejscu — wilgoć może uszkodzić skórę lub tkaninę butów.
  • Unikaj narażania butów na bezpośrednie źródła ciepła.
Więcej o: