Niewidzialna wycieraczka do samochodu. Wszystkie potrzebne produkty znajdziesz w domowej szafce

Nie da się ukryć, że przejrzystość szyb to jeden z wielu najważniejszych elementów zachowania bezpieczeństwa na drodze. Pomocna może okazać się "niewidzialna wycieraczka". Dzięki niej zabrudzenia na szybie nie będą aż tak dokuczliwe. Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w domowej szafce.

Zimą i jesienią, kiedy pogoda często płata figle kierowcom, widoczność na drodze może być utrudniona. Opady deszczu i śniegu skutecznie ograniczają przejrzystość szyb. Wycieraczki samochodowe nie zawsze są w stanie dokładnie wyczyścić zabrudzenia na szybie, zwłaszcza jeżeli ich stan nie jest idealny. Rozmazanie zanieczyszczeń na przedniej szybie jest tym, co wprowadza niebezpieczeństwo podczas kierowania pojazdem. Pomocna przy tym może okazać się"niewidzialna wycieraczka". 

Zobacz wideo Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

Więcej podobnych artykułów i porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niewidzialna wycieraczka na szybę. Jak działa?

Tajemnicza niewidzialna wycieraczka to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Mimo że wycieraczka jest niewidzialna, to istnieje naprawdę. W rzeczywistości tym mianem określa się różnego rodzaje preparaty, które po nałożeniu na przednią szybę sprawia, że deszcz sam się z niej "usuwa". Specjalna powłoka pomaga utrzymać szybę w czystości, nawet te rejony, do których nie docierają klasyczne wycieraczki.

Domowy sposób na niewidzialną wycieraczkę. Produkty znajdziesz w domu

Mimo że cena takich środków nie jest wygórowana, to warto zrobić niewidzialną wycieraczkę w domu, aby nie musieć specjalnie jechać do sklepu. Preparat, który szybko usuwa wodę z szyby samochodu, można zastąpić produktem, który z pewnością masz w domu. Mowa tutaj o płynie do płukania tkanin, który raczej każdy posiada w szafce z detergentami do prania. Świetnie sprawdzi się w roli niewidzialnej wycieraczki do szyb.

Jak zrobić niewidzialną wycieraczkę? To bardzo proste

Aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy w czasie deszczu, wystarczy nanieść płyn do płukania na oczyszczoną wcześniej szybę. Najlepiej zrobić to za pomocą miękkiej szmatki, np. wykonanej z mikrofibry. Detergent należy dokładnie rozprowadzić po szybie. Kolejnym krokiem jest wytarcie szkła z nadmiaru płynu, aby pozostawić suchą powłokę. Po tym procesie niewidzialna wycieraczka na szybie jest gotowa do działania, a kierowca może czuć się bezpieczniej.

Więcej o: