Błyskawicznie usuwa kamień z kabiny prysznicowej! Ten prosty trik sprawi, że będzie lśniła jak nowa

Kabiny prysznicowe są szczególnie narażone na nieestetyczne zabrudzenia i osady, w postaci kamienia, który nie tylko szpeci wygląd kabiny, ale niekiedy utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na przywrócenie prysznicowi czystości. Sprawdź, jakie.

Masz problem z kamieniem w łazience? Zastosowanie poniższych trików pozwoli Ci w łatwy sposób pozbyć się nieestetycznych osadów, które gromadzą się w kabinie prysznicowej. Dzięki temu armatura będzie wyglądała jak nowa, a ty na nowo będziesz cieszyć się komfortową i przyjemną kąpielą.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień z szyby prysznica? Ten produkt działa cuda

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się kamienia z kabiny jest zastosowanie octu, który większość z nas posiada w swojej kuchni. Wystarczy wymieszać go z wodą w proporcjach 1:1 i nalać do spryskiwacza, a następnie rozprowadzić po zabrudzonych ściankach. Po pół godziny zmywamy roztwór i przecieramy kabinę suchą szmatką. Ocet możemy z powodzeniem zastąpić kwaskiem cytrynowym, jeśli nie tolerujemy mocnego zapachu.

Prezydent Rosji Władimir Putin, 21 lutego 2023 r. Przemówienie "dziadka z bunkra", "do kitu", "wyczerpał się". Ukraińcy drwią z Putina

Kamień na kabinie prysznicowej? Ten banalny trik sprawi, że będzie lśniła jak nowa

Do walki z wyjątkowo silnymi zabrudzeniami, świetnie nadadzą się te dwa, tanie produkty. Wystarczy, że stworzysz niezwykłą mieszankę sody oczyszczonej i wody utlenionej, która zdziała cuda. Na początek posyp sodą oczyszczoną zabrudzone miejsca i pozostaw na około 20 minut. Po tym czasie przetrzyj je wilgotną szmatką, zamoczoną w wodzie utlenionej i pozostaw do wyschnięcia. Ten sposób nie dość, że pozwoli ci pozbyć się kamienia, to dodatkowo zabezpieczy powierzchnie przed tworzeniem się pleśni i grzybów.

Płomiennica zimowa Grzybobranie zimą? To możliwe. Tego grzyba znajdziesz nawet pod śniegiem

Czyszczenie kabiny prysznicowej. Wypróbuj tę skuteczną metodę

Okazuje się, że białe wino również może być bardzo skuteczne w usuwaniu osadów i kamienia z kabiny prysznicowej. Możesz spróbować wylać napój bezpośrednio na zabrudzone miejsca lub wlać go do spryskiwacza i opryskać całą powierzchnię. Następnie należy pozostawić wino na kilka minut, a na koniec opłukać wodą i wytrzeć dokładnie suchą szmatką. Białe wino jest dość kosztownym sposobem, choć i tak często jest tańsze niż chemiczne środki, a na pewno o wiele bardziej ekologiczne. Niemniej czyszczenie nim zaleca się jedynie do usuwania uporczywych plam.

kuna domowa Niezawodny sposób na kuny. Wypróbuj ten humanitarny odstraszacz

Więcej o: