Jak usunąć pleśń z parapetu? Weź 5 złotych i idź do sklepu. Dzięki temu uporczywy problem zniknie

Jak usunąć pleśń ze ściany, sufitu i parapetu? Zamiast sięgać po chemiczne i często niebezpieczne dla naszego zdrowia środki warto skorzystać z domowych sposobów, które w kilka chwil rozprawią się ze szkodliwymi wykwitami. Podpowiadamy, jak pozbyć się pleśni i jakie są powody jej powstawania.

Pleśń na ścianie czy w innym miejscu nie tylko wpływa na wygląd pomieszczenia, ale przede wszystkim może pogorszyć stan naszego zdrowia. Co zrobić, aby szybko pozbyć się wykwitów? Podpowiadamy!

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co powoduje pleśń na ścianie? Co należy zrobić, aby pozbyć się jej na dobre?

Pleśń pojawia się przy oknach, na parapecie, suficie oraz ścianie, kiedy w pomieszczeniu panuje wysoka wilgotność powietrza. Zdarza się, że wysoka zawartość wody w powietrzu jest związana z nieprawidłową wentylacją w budynku lub źle wykonaną izolacją np. lukami w konstrukcji, przez które ucieka ciepłe powietrze. Co zrobić, aby pozbyć się pleśni na dobre. Po pierwsze naprawić usterki, które mogą być przyczyną pojawienia się wykwitów. Jeśli natomiast powodem powstania pleśń jest wilgoć, należy zmniejszyć zawartość wody w powietrzu, np. często wietrząc mieszkanie lub inwestując w pochłaniacz wilgoci

Jak pozbyć się pleśni domowym sposobem. Ten produkt rozprawi się z nią w mgnieniu oka 

Z pleśń, która pojawił się w okolicach okien, parapetów czy innych miejsc bez trudu poradzimy sobie dzięki octowi. Wystarczy, że połączymy ten produkt z wodą w proporcji 1:1, a następnie przelejemy roztwór do butelki z atomizerem i nałożymy go na wykwity. Jeśli nie masz butelki ze spryskiwaczem preparat, możesz nanieść za pomocą szmatki. Miksturę należy pozostawić na pleśni na 15 minut, a po tym czasie zmyć preparat ciepłą wodą. Czyszczenie octem warto powtórzyć kilka razy, wówczas będziemy mieć pewność, że pleśń zniknęła na dobre. 

Jak pozbyć się pleśni ze ścian? Ten produkt z apteki zdziała cuda 

Pleśń usuniemy także dzięki olejkowi z drzewa herbacianego. Wystarczy, że rozcieńczymy dwie łyżeczki olejku z dwiema szklankami wody. Następnie otrzymany roztwór należy przelać do butelki z atomizerem i spryskać miejsce, gdzie pojawił się wykwit i pozostawić preparat w tym miejscu na trzy dni. Po tym czasie zmywamy go, używając do tego wody z mydłem i dokładnie suszymy powierzchnię. 

Więcej o: