Wsyp to do muszli na 30 minut, a zaoszczędzisz czas i pieniądze. Popularny problem zniknie!

Jak wyczyścić toaletę szybko i skutecznie? To niestety bakterie w muszli klozetowej i jej zaniedbanie wpływa na to, że często śmierdzi, a w środku pojawia się kamień. Wystarczy, że wsypiesz ten produkt na 30 minut do toalety, a znów będzie pachnąca i czysta!

Sprzątanie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych czynności, które wykonujemy w domu. Muszla klozetowa natomiast to takie miejsce, które dość trudno utrzymać w nieskazitelnej czystości. To właśnie tam pojawia się często bardzo dużo bakterii i zarazków, przez co czujemy nieprzyjemny zapach. Jak wyczyścić muszlę klozetową domowymi sposobami? Poznaj domowe sposoby na czystą łazienkę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Jak pozbyć się smrodu z toalety? Wsypy to do muszli

Jeśli z twojej toalety wydobywa się nieprzyjemny zapach, to znak, że należy ją porządnie wyczyścić. Oczywiście nie musisz kupować od razu drogich detergentów, na początek wypróbuj domowe sposoby, które potrafią zdziałać cuda! Do wnętrza toalety wsyp kilka łyżek sody oczyszczonej i odczekaj 30 minut. Po tym czasie przemyj dokładnie szczotką toaletę i spuść wodę. Muszla klozetowa powinna być teraz czysta, a zapach powinien zniknąć.

Trudne zabrudzenia w łazience? Połącz te dwa składniki

Jeśli w twojej muszli klozetowej widnieją przebarwienia i dość mocne zabrudzenia, na które sama soda oczyszczona nie zadziałała, spokojnie, mamy na to sposób. Wystarczy, że do sody oczyszczonej dodasz szklankę octu i tak przygotowany roztwór nałożysz na brudne i przebarwione miejsca. Jeśli nie masz akurat octu, świetnie sprawdzi się również cytryna, która jest dobrym domowym wybielaczem. Położony na zabrudzenia roztwór pozostaw na kilka minut, a następnie wyszoruj szczotką i spłucz wodą. 

Kamień w toalecie. Wlej szklankę tego napoju

W toalecie często osadza się kamień, który można łatwo usunąć za pomocą napoju gazowanego. Oczywiście mowa o coca-coli, której składniki pomagają usunąć osadzony kamień. Wystarczy, że wlejesz szklankę napoju do muszli, odczekasz kilka minut i wyszorujesz całość szczotką. Kamień powinien zniknąć lada moment.

Więcej o: