Jak rozjaśnić cienie pod oczami? Wystarczy 15 minut i jeden przedmiot! Nie będzie po nich śladu

Cienie pod oczami mogą pojawić się z różnych przyczyn, takich jak brak snu, stres, czy nieprawidłowa dieta. Na szczęście istnieje wiele domowych metod na worki pod oczami, które mogą pomóc w ich redukcji. Sprawdź, jak rozjaśnić cienie pod oczami w błyskawiczny sposób, nie tracąc czasu i pieniędzy.

Cienie pod oczami to popularny problem kosmetyczny, który dotyka wielu z nas. Na szczęście istnieje sporo skutecznych domowych sposobów na natychmiastowe rozjaśnienie cieni oraz zmniejszenie opuchlizny. Poznaj domowe sposoby na worki pod oczami.

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozjaśnić cienie pod oczami? Poznaj domowe sposoby na worki pod oczami

Gdy rano obudzimy się z workami pod oczami, a spieszymy się na wyjście do pracy, czy na miasto, warto zastosować błyskawiczne i doraźne sposoby na zmniejszenie ich widoczności. Najlepszym sposobem na zmniejszenie cieni pod oczami jest zastosowanie zimnych okładów. Aby to zrobić, można zwinąć kostki lodu w kawałek materiału i przyłożyć pod oczy na kilka krótkich chwil. Równie dobrze nadadzą się zmrożone pałeczki lodowe lub schłodzona łyżka. Opuchlizna powinna bardzo szybko się zmniejszyć. Dodatkowo, by rozjaśnić zasinienia możemy użyć jasnego pudru lub delikatnego podkładu.

Funkcjonariusze US Border Partol przy płocie na granicy z Meksykiem. San Diego, 21 listopada 2018 Rosjanie forsują granicę USA z Meksykiem. Wzrost aż o 4560 proc.

Jak pozbyć się cieni pod oczami? Wypróbuj domowe sposoby, które zadziałają na dłużej

Aby na stałe zmniejszyć opuchliznę pod oczami, warto regularnie stosować domowe okłady. Doskonałym rozwiązaniem będą torebki po czarnej lub zielonej herbacie. Zawierają one dużo kofeiny, która działa jako poprawia krążenie krwi i przyczynia się do zmniejszenia obrzęków. Wystarczy po zaparzeniu herbaty nie wyrzucać torebki, a pozostawić do ostygnięcia i przyłożyć do opuchniętej skóry na klikanaście minut. Innym sposobem będzie użycie schłodzonych plastrów ogórka. Ta popularna metoda jest wyjątkowo skuteczna i przynosi natychmiastową ulgę. Ogórek posiada właściwości nawilżające, które pomagają w redukcji obrzęków, a ponadto przyczynia się do poprawy kolorytu skóry.

Płukanka na włosy Sposób na szybki porost włosów. Wystarczy produkt rozcieńczony z wodą

Co na cienie pod oczami? Przede wszystkim zapobiegaj

Aby uniknąć powstawania cieni pod oczami, warto zacząć od zdrowego stylu życia i odpowiedniej ilości snu. Śpij co najmniej 7-8 godzin każdej nocy, a także odpoczywaj w ciągu dnia, aby zminimalizować stres. Pij dużo wody i unikaj przetworzonej żywności, która może prowadzić do obrzęków. Jeśli możesz, unikaj lub mocno ogranicz palenie papierosów i spożywanie alkoholu. Twoje oczy z pewnością ci podziękują!

Zaskórniki powstają w konsekwencji zwiększonej aktywności gruczołów łojowych. Domowy sposób na pozbycie się zaskórników. Działa jak odkurzacz na wągry

Więcej o: