Jan Fonda przemówiła w ONZ. Aktorka złożyła petycję podpisaną przez 5,5 mln osób z blisko 160 krajów

Jane Fonda jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorek XXI XXI wieku. Swoją sławę wykorzystuje w słusznych sprawach, działa m.in. na rzecz zwierząt oraz klimatu. Kilka dni temu aktorka pojawiła się w siedzibie ONZ, aby złożyć petycję w sprawie morskich stworzeń.

Jane Fonda po raz kolejny zabrała głos w sprawie praw zwierząt. Tym razem aktorka nawołuje do ochrony morskich stworzeń. 

Zobacz wideo Jane Fonda treningiem namawia rodaków do głosowania

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jane Fonda - kim jest. Aktorka od lat jest aktywistką 

Jane Fonda to jedna z największych gwiazd Hollywoodu. Jest laureatka dwóch Oscarów oraz kilkunastu innych nagród filmowych w tym Złotych Globów.  Aktorka zagrała m.in. w "Klute", "Powrót do domu" czy "Barbarella". W ostatnim czasie widzowie mogą oglądać ja w serialu "Grace i Frankie". W latach 80. stała się gwiazdą aerobiku, a kasety wideo z jej ćwiczeniami znajdowały się w wielu amerykańskich domach. Fonda od lat jest aktywistką. Walczyła m.in. o prawa Indian, zwierząt oraz propagowała świadome rodzicielstwo. 

* Ядерний потенціал РФ: розвідка Польщі пильно слідкує. "Путін має взяти до уваги"

Jane Fonda w ONZ. Aktorka walczy o morskie stworzenia 

Uhonorowana aktorka wykorzystuje swoją popularność w słusznej sprawie. We wtorek pojawiła się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, gdzie złożyła petycję i wzięła udział w konferencji prasowej. Fonda działa na rzecz ratowania morskich stworzeń m.in. rekinów, ośmiornic, tuńczyków czy rekinów. Aktorka podkreśliła, że sprzeciwia się zabijaniu ich dla pieniędzy i pożywienia. Zdobywczyni Oscarów od blisko czterech lat współpracuje z Greenpeace. Do Nowego Jorku przybyła dostarczyć podpisy aż 5,5 miliona osób z 157 różnych krajów, które domagają się przekształcenie 30% światowych oceanów w rezerwaty morskie, w których obowiązywałby zakaz połowów - informuje Associated Press.

Olejek herbaciany na paznokcie pomoże w walce z powszechnym problemem. Efekty cię zaskoczą Olejek herbaciany na paznokcie. Genialny trik w mig usunie powszechny problem

Jane Fonda została aresztowana podczas protestu. Nie zniechęciło jej to, aby walczyć o planetę  

Jesienią 2019 roku podczas protestów klimatycznych Jane Fonda została dwukrotnie aresztowana. Pokojowe protesty przeciwko zmianom klimatycznym został zorganizowany w Waszyngtonie. Podczas drugiego zatrzymania aktorka była jedna z 16 osób, które zostały aresztowane za bezprawny protest. Zwolniono ja po kilku godzinach. Fonda w latach 70. również była zatrzymywana przez policję, wówczas protestowała przeciwko wojnie w Wietnamie

Więcej o: