Kiedy siać pelargonie? Nie przegap tego terminu! W innym wypadku roślina się nie przyjmie

Jak siać pelargonie, aby były piękne i bujne? Sprawdź, kiedy należy to zrobić. Okazuje się, że zostało niewiele czasu. Wyjaśniamy także, jak rozmnożyć pelargonie z sadzonek i przygotować domowy nawóz, który sprawi, że będą zachwycać swoim wspaniałymi kwiatami.

Pelargonie to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych kwiatów, które zdobią nasze balkony i ogrody. Sprawdź, kiedy je zasiać oraz rozmnażać. 

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać pelargonie? Nie przegap tego terminu 

Pelargonie najlepiej siać zimą od grudnia lub w lutego, ponieważ zakwitną po pięciu lub sześciu miejscach od wysiewu. Jak wysiać pelargonie krok po kroku? Okazuje się, że nie nie jest to skomplikowane. Po pierwsze sięgamy po pojemnik, do którego następnie wkładamy lekkie i przepuszczalne podłoże. Najlepiej sprawdza się doniczki z otwartym dnem, wówczas woda będzie mogła z niej wypływać bez przeszkód. Kolejnym krokiem jest umieszczenie nasion w półcentymetrowych wgłębieniach. Nasiona przysypujemy ziemią i podlewamy w taki sposób, aby nie wypłukać nasion. Na koniec przykrywamy pojemnik folią. Codziennie odkrywaj folie, aby wywietrzyć doniczkę i podlewaj ziemię codziennie lub co drugi dzień - radzi portal deccoria.pl.

Rozmnażanie pelargonii zimą. Jak to zrobić? 

Jeśli hodujesz już pelargonie, możesz zwiększyć ich ilość dzięki rozmnażaniu pelargonii z sadzonek. Najlepiej zrobić to na przełomie lutego i marca. Sadzonki uzyskamy, odcinając górną część pędu (około 10 centymetrów). Następnie usuwamy liście i wkładamy pęd do wody. Sadzonkę należy trzymać w jasnym i ciepłym pomieszczeniu do momentu ich ukorzenienia się, czyli od dwóch do trzech tygodni. 

Domowy nawóz do pelargonii. Dzięki temu będzie zdrowa i bujna

Jeśli chcesz, aby pelargonie zachwycały, to warto znać sposób na domowy nawóz, który sprawi, że będzie zachwycać na balkonie, w domu lub w ogrodzie. Jak go przygotować? Wystarczy zalać pół kilograma pokrzywy lub skrzypu polnego 5 litrami wody, a następnie przykryć naczynie materiałem. Przez dwa tygodnie powinnyśmy codziennie mieszać roztwór, po tym czasie będzie gotowy. Rośliny należy podlewać, rozcieńczając mieszankę z wodą w proporcji 1:10.   

Więcej o: