Weź 5 złotych i idź do apteki. Banalny sposób sprawi, że meble będą wyglądać jak tuż po zakupie

Jeśli meble w domu są brudne, zatłuszczone lub całe w kurzu, nie wygląda to zbyt estetycznie. Jak wyczyścić meble domowymi sposobami? Nie wydawaj kroci na środki czyszczące ze sklepu. Wypróbuj domowe sposoby na wyczyszczenie mebli, które kosztują kilka złotych!

Jak wyczyścić meble domowym sposobem? Mamy świetny sposób na to, jak wydać mało pieniędzy, a sprawić, że meble będą wyglądały jak nowe! Wystarczy, że kupisz ten produkt w aptece, a on nabłyszczy i dokładnie domyje każde zabrudzenie.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kosztuje kilka złotych, a jej właściwości są wszechstronne

Jeśli szukasz czegoś, co m.in. dobrze domyje zabrudzenia na meblach, a dodatkowo je nabłyszczy, wybierz glicerynę. To właśnie ten produkt z apteki kosztuje kilka złotych, a potrafi zdziałać cuda! Gliceryna to alkohol trójwodorotlenowy, który powszechnie wykorzystuje się do tworzenia różnego rodzaju kosmetyków. Gliceryna dzięki swoim właściwościom świetnie nawilża skórę, czyści plamy z ubrań czy powierzchni oraz pochłania wilgoć. Jak wyczyścić meble gliceryną?

Jak wyczyścić meble gliceryną? Pożegnaj kurz z frontów

Gliceryna świetnie nada się do czyszczenia mebli ze względu na właściwości higroskopijne. Jak wyczyścić meble gliceryną? Przygotuj sobie miseczkę z wodą, ściereczkę z mikrofibry i glicerynę. Do wody dodaj kilka kropel produktu i wymieszaj. Następnie zamocz szmatkę w roztworze, odciśnij z nadmiaru wody i zacznij przecierać nią meble. 

Do czego służy gliceryna? Warto ją mieć w domu

Gliceryna to taki produkt, który warto posiadać w domu ze względu na jej właściwości. Glicerynę możesz użyć również do mycia szyb, okien czy luster, to właśnie dzięki niej pozbędziesz się zacieków. Jeśli nosisz okulary, a ich parowanie jest dla ciebie problematyczne, możesz użyć gliceryny, która spowoduje, że okulary nie będą już parować. Produkt ten usunie również uporczywe plamy np. z długopisu z tkanin i powierzchni.

Więcej o: